Z życia szkoły

Rok szkolny
2018/19

Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy
PRZEDSTAWICIELI WOJENNEGO POKOLENIA,
OSOBY URODZONE PRZED DRUGĄ WOJNĄ SWIATOWĄ

na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w naszej szkole 2 września 2019 roku o godzinie 10:15.

Przekroczenie progów szkoły przedstawicieli wojennego pokolenia w sposób symboliczny dokończy przerwaną przed osiemdziesięciu laty edukację. Inicjatywa "Przerwany Marsz", w której nasza szkoła bierze udział jest próbą stosownego podziękowania pokoleniu Dzieci Wojny za to co zrobili dla Polski, mimo tego, że czas okupacji, który naznaczył ich dzieciństwo, z pewnością skruszył przekonanie o dobru drzemiącym w ludziach i sprawiedliwości dziejowej. Tak klamrą po osiemdziesięciu latach od tamtych dni spróbujemy symbolicznie zamknąć Przerwany Marsz.

W programie uroczystości m. in.:
‐ odśpiewanie Hymnu Narodowego
‐ odśpiewanie Hymnu Szkoły
‐ odsłuchanie Hymnu Polskich Dzieci Wojny
‐ wyświetlenie filmu o wojnie i dzieciach wojny (premiera 2-go września)
‐ odczytanie Apelu Pokoju do Świata
Serdecznie zapraszamy.

przerwany marsz


podziekowanie

podziekowanie

podziekowanie

Rajd pieszy

Rajd pieszy

14 czerwca 2019 roku uczniowie klasy piątej i szóstej pod opieką Pani Karoliny Turos-Dębskiej i Pani Agnieszki Obary udali się na rajd pieszy. Pełna relacja znajduje się

TUTAJ


Ciekawe lekcje przyrody

Ciekawe lekcje przyrody

U nas na lekcjach zawsze jest ciekawie. Przyroda w klasie 6. Badalismy wpływ różnych czynników na rozpuszcza ie substancji. Na lekcjach czasem mamy gości, którzy pomagają młodszym kolegom.

Zobacz zdjęcia »

Karolina Turos-Dębska


>
III miejsce w wojewódzkim Turnieju Rugby Tag!

III miejsce w wojewódzkim Turnieju Rugby Tag!

Uczniowie klasy czwartej naszej szkoły, po raz kolejny udowodnili, że potrafią grać w rugby. 21 maja wystąpili w wojewódzkim Turnieju Rugby Tag, gdzie rywalizację zakończyli na 3 stopniu podium. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy wyniku i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Agnieszka Obara

III miejsce w wojewódzkim Turnieju Rugby Tag!


III miejsce w w Międzyszkolnym Turnieju Pocztów Sztandarowych w Kielcach!

III miejsce w w Międzyszkolnym Turnieju Pocztów Sztandarowych w Kielcach!

7 czerwca reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Anny i Andrzeja Nowaków w Ożarowie w składzie Nikola Miroń, Julia Zawisza i Jakub Franczak, brała udział w Międzyszkolnym Turnieju Pocztów Sztandarowych w Kielcach. Uczestnicy turnieju prezentowali umiejętności musztry sztandarowej. W wyniku rywalizacji uczniowie naszej szkoły zajęli wysokie 3 miejsce. Podczas turnieju chorąży naszego pocztu występował w historycznym mundurze policyjnym, który w ubiegłym roku został podarowany nam dzięki staraniom zaprzyjaźnionej ze szkołą pani podinspektor w stanie spoczynku Krystynie Sobańskiej‐Stępień. Serdecznie gratulujemy uczniom udanego występu.

Zobacz relację i zdjęcia »

Zobacz relację i zdjęcia »

Agnieszka Obara


Festyn Rodzinny w Jastkowie

Festyn Rodzinny w Jastkowie

W tym roku stoisko na festyn Szkoły Podstawowej im. Anny i Andrzeja Nowaków w Ożarowie zainspirowane było serią książek "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai" autorstwa Martina Widmarka. Podczas festynu każdy mógł poczuć się jak prawdziwy detektyw rozwiązując liczne zagadki i łamigłówki: odczytać pismo lustrzane, odnaleźć różnice pomiędzy obrazkami, odczytać pismo pisane drobnym maczkiem, rozwiązać rebusy, odszukać w wykreślance miejsca będące celem złodziei czy złamać kod napisany alfabetem Morse’a. Miłośnicy programowania mieli szansę samodzielnie zaprogramować naszego robota Ozobota. Ponadto, odwiedzający nasze stoisko goście mogli wykonać odciski swoich palców, wykonać własną odznakę detektywa, a także zrobić zdjęcie z gadżetami detektywistycznymi na naszej fotościance. Informacyjna tablica detektywistyczna pozwalała każdemu uczestnikowi zgłębić swoją wiedzę dotyczącą różnych literackich detektywów.

Zobacz zdjęcia »

Blanka Gwiazda-Alter


II miejsce w grze terenowej o Unii Lubelskiej

II miejsce w grze terenowej

21 maja 2019 roku reprezentacja naszej szkoły: Agata Iwaniak, Maja Chabros, Julia Nakonieczna, Natalia Filipczuk i Piotr Perdun zajęli II miejsce w grze terenowej "Śladami Unii Lubelskiej - w 450. rocznicę jej podpisania". Podczas gry uczniowie rozwiązywali zagadki związane z ważnymi postaciami i miejscami w Lublinie, które miały duże znaczenie przy podpisaniu Unii Lubelskiej. Uczniowie musieli wykazać się ogromną wiedzą i sprawnością fizyczną, aby szybko przemieszczać się do kolejnych miejsc. Musieli także wykazać się umiejętnością obsługi czytnika kodów QR, bo to w nich zaszyfrowane były wskazówki prowadzące do kolejnych miejsc. Uczniowie odwiedzili takie miejsca jak: Kaplica Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim, Bazylika św. Stanisława BM i Klasztor oo. Dominikanów, Pomnik Unii Lubelskiej, a także fotościanka przedstawiająca reprodukcję obrazu "Unia Lubelska" Jana Matejki. 

Zobacz zdjęcia »

Blanka Gwiazda-Alter


Wyróżnienie dla Piotra w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim

Wyróżnienie dla Piotra w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski "Przebudzeni do Życia" organizowany jest w Bielsku‐Białej. W tym roku odbyła się już dwunasta edycja tego konkursu, skierowanego do uczniów trzecich klas gimnazjów oraz uczniów klas VII‐VIII szkół podstawowych. 26 maja 2019 roku, Piotr Perdun, uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Anny i Andrzeja Nowaków w Ożarowie podczas eliminacji wojewódzkich konkursu "Przebudzeni do Życia" otrzymał nominację do etapu ogólnopolskiego w Bielsku‐Białej. Konkurs odbył się 18 maja 2019 r. w Teatrze Lalek Banialuka. W finałowych prezentacjach konkursowych wzięło udział 16 wykonawców z różnych województw. Prezentacja Piotrka została doceniona przez jurorów, znalazł się on w gronie laureatów ogólnopolskiego etapu. Piotrek wystąpił w koncercie finałowym laureatów, na scenie Teatru Lalek Banialuka, podczas którego otrzymał wyróżnienie.

Wyróżnienie dla Piotra w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim

Zobacz zdjęcia »

Anna Perdun


Sukcesy plastyczne naszych uczniów

Sukcesy plastyczne naszych uczniów

W ostatnim czasie prace plastyczne uczniów naszej szkoły zostały docenione w kilku konkursach plastycznych. W środę 15 maja miało miejsce rozdanie nagród laureatom Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Świat Moich Marzeń" organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Bolesława Chrobrego w Lublinie. Do konkursu zgłoszonych zostało 356 prac a 47 otrzymało nagrody i wyróżnienia. Dwoje naszych uczniów: Zuzanna Czubak z klasy I i Jakub Piotrowski z klasy IV znalazło się wśród osób wyróżnionych. Wydarzenie miało uroczysty charakter. Uczniowie Szkoły im. Bolesława Chrobrego przygotowali część artystyczną w formie przerywników muzycznych ‐ wykonywali utwory nawiązujące do tematyki konkursu. Po rozdaniu dyplomów i nagród uczniom a następnie podziękowań nauczycielom odbył się poczęstunek. Nasi uczniowie byli bardzo przejęci odbierając nagrody, z zaciekawieniem oglądali także występy oraz piękną wystawę prac konkursowych.

W Integracyjnym Konkursie Nadwieprzańskie Koloryty‐Pejzaż z wierzbą organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Milejowie, nasi uczniowie mierzyli się z tematem pejzażu Nadwieprzańskiego Parku Krajobrazowego. Byli to: Oliwia Mańka, Oskar Zawisza, Julia Peciak, Nikola Bielecka oraz Natalia Filipczuk. Uczestnikom rozdane zostały dyplomy z podziękowaniem za udział w konkursie.

Uczennica klasy VII Natalia Filipczuk została wyróżniona w konkursie na Kartkę Wielkanocną organizowanym przez Urząd Gminy Jastków oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Jastkowie. Natalia wykonała piękną haftowaną kolorowymi nićmi kartkę i odebrała nagrodę książkową.

Miło nam także wspomnieć, że praca ucznia klasy VII Krystiana Kucaby znalazła się na wystawie pokonkursowej w Liceum Plastycznym w Nałęczowie. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. "Chełmoński wczoraj i dziś" był związany z twórczością polskiego malarza Józefa Chełmońskiego. Krystian wykonał humorystyczną fotografię inspirowaną obrazem "Babie lato". Spośród 93 nadesłanych prac tylko 23 znalazły się na wystawie &dfash; w tym praca Krystiana.

Zobacz zdjęcia »

Dorota Szewczuk


Kolejne sukcesy w Rugby!

Kolejne sukcesy w Rugby!

W czwartek 16 maja na boisku w Tomaszowicach odbyły się IV Mistrzostwa Szkół Podstawowych Gminy Jastków w Rugby Tag. Turniej organizowany przez Szkołę Podstawową w Tomaszowicach przy współpracy Klubu Budowlani Lublin był eliminacjami w ramach Ogólnopolskiej Ligi Rugby Tag. Dwie najlepsze drużyny wyłonione w trakcie rywalizacji awansowały do etapu wojewódzkiego. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze. W klasyfikacji generalnej najwyższe II miejsce zajęła klasa czwarta i ósma, reprezentacja klasy szóstej zajęła III miejsce, a uczniowie z klasy siódmej zajęli miejsce IV. Bardzo cieszy postawa reprezentacji klasy IV, która po raz drugi w takim turnieju zajmuje wysokie II miejsce, depcząc po piętach reprezentacji z Tomaszowic. Należy zaznaczyć również, że podczas rywalizacji drużyna nie przegrała ani jednego meczu. Wszystkim reprezentantom Szkoły Podstawowej w Ożarowie gratulujemy udanego występu i dziękujemy za wielkie emocje.

Kolejne sukcesy w Rugby!

Zobacz zdjęcia »

Agnieszka Obara


Wizyta w Teatrze Muzycznym i Centrum Spotkania Kultur

Wizyta w Teatrze Muzycznym i Centrum Spotkania Kultur

W poniedziałek 13 maja, uczniowie klas 5‐8 mieli okazję uczestniczyć w wyjeździe do Teatru Muzycznego i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Podczas pobytu w teatrze uczniowie oglądali operę pt. "Nie taki Straszny Dwór" Stanisława Moniuszki. Było to pierwsze spotkanie naszych dzieci z muzyką klasyczną w operowym wydaniu, które dostarczyło wielu wrażeń. Największym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się stroje, w których występowali artyści oraz oprawa muzyczna wydarzenia. Kolejnym punktem wyjazdu było zwiedzanie budynku Centrum Spotkania Kultur. Po tej instytucji kultury grupa została oprowadzona przez przewodniczkę, która opowiedziała o historii budynku oraz pokazała jej najciekawsze miejsca. Najwięcej emocji wzbudziła wizyta w sali operowej, która zachwyciła uczestników wycieczki swoją wielkością i możliwościami, o których opowiadała pani przewodniczka. Na zakończenie zwiedzania centrum wszyscy udali się na dach, gdzie można było zobaczyć miejską pasiekę oraz przejść się po tarasie widokowym. Cała wycieczka zakończyła się spacerem po starym mieście i oczywiście wizytą w McDonald’ s.

Zobacz zdjęcia »

Agnieszka Obara


"Iskierki" na Gminnym Dniu Kultury

"Iskierki" na Gminnym Dniu Kultury

Źródło: www.jastkow.pl


7 maja 2019 roku odbył się Gminny Dzień Kultury organizowany przez Urząd Gminy Jastków i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu. Uroczysta gala, podczas której nasz teatrzyk "Iskierki" zaprezentował swoje przedstawienie, obyła się w hotelu In Between w Panieńszczyźnie. Nasi aktorzy otrzymali przepiękną statuetkę, dyplom oraz nagrodę pieniężną. Serdeczne gratulacje dla wszytskich aktorów, którzy swoją ciężką pracą przyczynili się do tego sukcesu, a także paniom Anecie Chabros i Marcie Wolińskiej, które prowadzą grupę młodszą i grupę starszą teatrzyku.

O teatrzyku "Iskierki"

Relacja na stronie internetowej Urzędu Gminy Jastków »

"Iskierki" na Gminnym Dniu Kultury

"Iskierki" na Gminnym Dniu Kultury

"Iskierki" na Gminnym Dniu Kultury


Apel z okazji Święta Konstytucji 3 maja

3 maja<

Uczniowie klasy szóstej pod kierunkiem pani Agnieszki Obary przygotowali uroczysty apel, na którym przybliżono wszystkim uczniom naszej szkoły wydarzenia związane z uchwaleniem Konstytucji 3 maja. Spotkanie miało uroczysty charakter, na początku wszyscy wspólnie przy asyście pocztu sztandarowego odśpiewali hymn polski. Apel był krótką lekcją historii, która zwróciła uwagę uczniów na znaczenie święta 3 maja. Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor, która podsumowała całe spotkanie.

Zobacz zdjęcia »

Agnieszka Obara


Sukcesy w Gminnym Konkursie Recytatorskim

Sukcesy w Gminnym Konkursie Recytatorskim

W 11. Gminnym Konkursie Recytatorskim czworo uczniów naszej szkoły: Agata Iwaniak, Maja Chabros, Kacper Łuka i Julia Nakonieczna, wywalczyło nagrody. Tym samym nasi recytatorzy znaleźli się wśród 6 reprezentantów Gminy Jastków w Małym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Zobacz zdjęcia »

Edyta Szczerbicka


Zwycięstwo Piotra w konkursie wojewódzkim!

Zwycięstwo Piotra w konkursie wojewódzkim!

Piotr Perdun z klasy VIII zwyciężył w Turnieju Wojewódzkim XIII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "Przebudzeni do życia" i otrzymał nominację do turnieju ogólnopolskiego. SERDECZNIE GRATULUJEMY i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy! Gratulacje również dla Pani Anny Perdun za przygotowanie Piotra do konkursu.

Blanka Gwiazda-Alter


Dzień Ziemi w naszej szkole.

Dzień Ziemi w naszej szkole.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi obchodzonego 22 kwietnia w naszej szkole odbyło się kilka akcji związanych z tym dniem. Pełna relacja znajduje się

TUTAJ


Pierwszy Egzamin Ósmoklasisty w naszej szkole

Pierwszy EgzaminÓsmoklasisty w naszek szkole

15, 16 i 17 kwietnia jedenaścioro naszych ósmoklasistów przystąpiło do Egzaminu Ósmoklasisty. Życzymy świetnych wyników!


XV Gminny Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych

XV Gminny Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych

Źródło: www.gokis.jastkow.pl


5 kwietnia 20019 roku odbył się XV Gminny Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych, który był wspólną inicjatywą Szkoły Podstawowej im. Anny i Andrzeja Nowaków w Ożarowie oraz Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Jastkowie z siedzibą w Dąbrowicy. Tegoroczny przegląd odbywał się pod hasłem "Bajki i baśnie". Zespół "Żabki" pod kierownictwem pani Edyty Boruch i pani Karoliny Bogusz z Przedszkola Samorządowego w Jastkowie zaprezentował spektakl "Na łące". Inscenizację pt. "Baśniowy ambaras" przygotowali uczniowie szkoły Podstawowej w Snopkowie pod kierunkiem pani Walentyny Nowocień. Grupa teatralna "Stonoga" ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tomaszowicach, pod kierunkiem pań Elżbiety Dykiel, przygotowała przedstawienie pt. "W chacie wdowy". Grupa teatralna "Duża przerwa"ze szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Jastkowie zaprosiła do obejrzenia inscenizacji pt. "Pchła szachrajka". Spektakl uczniowie przygotowali pod kierunkiem pani Marzeny Pawłowskiej. Młodsza grupa teatrzyku"Iskierki" ze Szkoły Podstawowej w Ożarowie z gościnnym występem oddziału przedszkolnego zaprezentowała przedstawienie pt. "Baśń o dwunastu miesiącach". Opiekunem grupy oraz reżyserem przedstawienia była pani Aneta Chabros, a za oddział przedszkolny odpowiedzialna była pani Anna Kaźmierska. Grupa starsza teatrzyku "Iskierki" ze Szkoły Podstawowej w Ożarowie zaprezentowała przedstawienie zatytułowane "Krzywa bajka" przygotowane pod kierunkiem pani Marty Wolińskiej. Wszystkie występy zostały nagrodzone wielkimi brawami, a na koniec pani dyrektor Krystyna Wawręta oraz Pan Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu wręczyli wszystkim grupom teatralnym dyplomy i nagrody.

Zdjęcia na stronie GOKiS »

Blanka Gwiazda-Alter


"Zaelektryzowani" w naszej szkole

zaelektryzowani

1 kwietnia gościliśmy w szkole animatorów z grupy "Zaelektryzowani" z Lublina. Celem ich niecodziennej lekcji było przybliżenie uczniom tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały zarówno dla tych najmłodszych i najstarszych wychowanków naszej szkoły. Podczas pokazu nasi goście zaprezentowali widowiskowe eksperymenty i doświadczenia związane z powietrzem i gazami, z których ono się składa. Wśród nich znalazły się takie doświadczenia, jak: strzelanie w publiczność kółkami dymu, tworzenie chmury w słoiku oraz wybuch bomby wodorowej. Z tym ostatnim doświadczeniem początkowo myśleliśmy, że to primaaprilisowy żart, ale nic z tych rzeczy. Panowie przeprowadzili niewielki, ale jednak wybuch wodoru: najpierw &qout;nadmuchali" balonik wodorem wytworzonym na drodze reakcji chemicznej, a następnie umieścili go nad płomieniem świecy. Niezwykły huk i kula ognia! To było po prostu bombowe!(Poniżej można zobaczyć film z tego doświadczenia). Poza tym nasi uczniowie mogli znaleźć się przez chwilę w chmurze stworzonej z gorącej wody i ciekłego azotu oraz poznać właściwości helu. Dwoje uczniów dostało od panów po baloniku z helem, dzięki czemu Adam przemówił, a Maja zaśpiewała piosenkę o "Pszczółce Mai" głosami, które mocno rozbawiły publiczność. Na zakończenie, dowiedzieliśmy się na czym polega "efekt Stroopa". Okazało się, że nie tak łatwo nazwać kolory, jeżeli są nimi napisane nazwy innych kolorów. Umiejętność czytania bardzo w tym przeszkadzała. Warto podkreślić, że panowie z grupy "Zaelektryzowani" zwrócili uwagę uczniów na kwestie bezpieczeństwa przy wykonywaniu tego typu doświadczeń- zdecydowanie odradzili wykonywanie takich prób bez pozwolenia dorosłych!

Zobacz zdjęcia »

Zobacz film z pokazu »

Więcej zdjęć »

Agnieszka Chmielewska


Wyróżnienie dla Natalii!

Stop hejtowi

Natalia Filipczuk z klasy VII otrzymała wyróżnienie w konkursie pt. "Kartka Wielkanocna" organizowanym przez Urząd Gminy Jastków i Gminną Bibliotekę Publiczną w Jastkowie. Uczennica własnoręcznie wyszyła przepiękną pisankę z napisem Alleluja. Serdecznie gratulujemy!

Blanka Gwiazda-Alter


Życzenia Święteczne

Z okazji zbliżających się Świąt, wszystkim Uczniom, Rodzicom, Przyjaciołom, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły Podstawowej im. Anny i Andrzeja Nowaków życzymy zdrowych, radosnych, spokojnych i rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy.

Życzenia Święteczne

Życzenia Święteczne

Kartka wykonana przez Pana Benona Bujnowskiego,
wicedyrektora Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Lublinie

Ogromny sukces Piotra!

Ogromny sukces Piotra!

Piotr Perdun z klasy VIII zdobył nagrodę w Turnieju Powiatowym XIII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "Przebudzeni do życia" i otrzymał nominację do turnieju wojewódzkiego. SERDECZNIE GRATULUJEMY i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy! Gratulacje również dla Pani Anny Perdun za przygotowanie Piotra do konkursu.

Ogromny sukces Piotra!

Ogromny sukces Piotra!

Blanka Gwiazda-Alter


Sprzątanie świata

Stop hejtowi

W ostatnim tygodniu, uczniowie naszej szkoły brali udział w sprzątaniu świata. Dzięki ich ciężkiej pracy, nasza okolica jest wysprzątana i czysta.

Zobacz zdjęcia »

Blanka Gwiazda-Alter


Dzień kreatywności

Dzień kreatywności

Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole to Dzień Kreatywności. W tym dniu wszystkie zajęcia, które odbywały się w szkole oparte były na twórczym i kreatywnym myśleniu uczniów. Dzień rozpoczął się XXIV Szkolnym Konkursem Recytatorskim. Jego poziom był niezwykle wysoki, a jury (w składzie: Pani Krystyna Wawręta ‐Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ożarowie, Pan Kamil Ziółkowski‐ Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, Pani Agnieszka Chmielewska ‐nauczycielka Szkoły Podstawowej w Ożarowie) miało duży problem w wyłonieniu zwycięzców. Oczekiwanie na werdykt umilił nam Chór Szkolny pięknie wykonując utwór "Ciągle pada". A zwycięzcami XXIV Szkolnego Konkursu Recytatorskiego zostali:
Grupa młodsza:
I miejsce ‐ Oliwia Pietrak
II miejsce ‐Julia Kucaba
III miejsce ‐Krystian Chyła, Amelia Nakonieczna
Wyróżnienia:
Zuzanna Czubak,Klaudia Łuka, Nadia Piątek, Aleksander Rzeźnik
Grupa starsza:
I miejsce ‐ Maja Chabros, Adam Gomuła, Kacper Łuka, Julia Nakonieczna, Piotr Perdun
Wyróżnienia:
Nikola Bielecka, Agata Iwaniak, Natalia Kosior, Piotr Nakonieczny, Julia Paprota

Po zakończeniu konkursu recytatorskiego, uczniowie mogli wziąć udział w wielu kreatywnych zajęciach przygotowanych przez nauczycieli. Pani Anna Kaźmierska przygotowała dla uczniów z oddziału przedszkolnego zajęcia rozwijające logiczne myślenie. Uczniowie z klas I-III robili "Coś z niczego" pod kierunkiem pani Anny Perdun, pani Edyty Paproty, pani Anety Chabros i pani Anny Sierzputowskiej, a także, pod okiem pani Blanki Gwiazdy-Alter i pani Agnieszki Chmielewskiej, mieli okazję własnoręcznie stworzyć wspólny Słownik Języka Angielskiego "Our dictionary" i gry interaktywne przydatne do utrwalania słówek z języka angielskiego. Starsi uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę matematyczną w konkursie "Kangur" (a wszystkiego dopilnowała pani Dorota Dąbrowska), jak również "wyginali i cięli słowa" za zajęciach "Słów cięcie, gięcie..." przygotowanych przez panią Edytę Szczerbicką. Uczniowie lubiący zajęcia plastyczne mogli wspólnie z panią Dorotą Szewczuk brać udział z zajęciach "Wiosna w sztuce", a Ci, którzy kochają sport, brali udział w ciekawych zajęciach sportowych przygotowanych przez panią Karolinę Turos-Dębską.

Zobacz zdjęcia »

Blanka Gwiazda-Alter


Eksperymenty w klasie VI

Stop hejtowi

W ramach projektu "Atrakcyjne szkolnictwo w Gminie Jastków", na zajęciach matematyczno-przyrodniczych opartych na metodzie eksperymentu (zajęcia rozwijające), prowadzonych przez Panią Karolinę Turos-Dębską, uczniowie klasy VI przygotowali labirynty roślinne (czyli utrudniali życie fasoli), a także tworzyli pastę do zębów dla słonia (katalaza).

Zobacz zdjęcia »

Blanka Gwiazda-Alter


Nasza Szkoła ma LOGO!

Logo

Z dumą prezentujemy logo naszej Szkoły.
Jak ono powstało? Oto odpowiedź:
W naszej szkole ogłoszono konkurs na logo szkoły. Uczniowie mogli je wykonać dowolną techniką plastyczną lub w dowolnym programie graficznym na komputerze. Pomysłów było sporo i bardzo trudno było wybrać zwycięską pracę. Wygrał projekt Andżeliki Galińskiej z klasy VII. Uczennica wykonała logo, na którym znajdują się nasi patronowie: Anna i Andrzej Nowakowie. Po niewielkich modyfikacjach projektu Andżeliki i dodaniu liści dębu, powstało gotowe logo. Andżeliko! Gratulacje!

Blanka Gwiazda-Alter

Logo

Projekt Andżeliki Galińskiej


Dzień otwarty

Dzień otwarty

Piątek 15 marca 2019 roku to dzień bardzo wyjątkowy dla społeczności szkolnej. Tego dnia zrobiło się gwarno i wesoło, a to za sprawą zaproszonych na Dzień Otwarty gości: dzieci z Akademii Kultury w Ożarowie i Ługowie oraz maluchów z Czesławie i okolic, którzy w najbliższym roku szkolnym rozpoczną naukę w oddziale przedszkolnym. Spotkanie rozpoczęła pani Dyrektor witając serdecznie przybyłych gości. Następnie młodsza grupa teatrzyku Iskierki zaprezentowała barwne przedstawienie pod tytułem "Baśń o dwunastu miesiącach". Po gromkich brawach przyszedł czas na zwiedzanie wszystkich zakamarków naszej szkoły. Dzieci wraz z rodzicami obejrzały wszystkie sale lekcyjne, stołówkę, pokój nauczycielski, gabinet pani dyrektor, salę gimnastyczną oraz bibliotekę szkolną. Po zwiedzaniu przyszedł czas na wspólne zabawy. Wiele radości sprawiły uczestnikom zwłaszcza zabawy z chustą animacyjną. W czasie, gdy dzieci miło spędzały czas, rodzice spotkali się z Panią Dyrektor. W czasie spotkania mogli zapoznać się z ofertą szkoły, uzyskać dodatkowe informacje na temat jej funkcjonowania oraz zapisać swoje pociechy do oddziału przedszkolnego. W tym czasie, gdy rodzice byli gośćmi pani Dyrektor, dla dzieci przygotowano kolejną atrakcję. Były to zajęcia plastyczne, w czasie których maluchy wykonywały kwiaty i motyle, którymi następnie ozdabiały panią Wiosnę. Po tak wielkich emocjach i wysiłku przyszedł czas na wspólny słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców oraz zabawę w Sali oddziału przedszkolnego. Ten dzień na pewno pozostanie na długo w pamięci naszych małych gości.

Edyta Paprota


Piątkowe Drogi Krzyżowe w naszej szkole

Piątkowe Drogi Krzyżowe w naszej szkole

Wielki Post to czas wielkiej zadumy i oczekiwania. W naszej szkole w każdy piątek Wielkiego Postu Uczniowie klasy VI wraz z Panią Anną Sierzputowską przygotowują krótką drogę krzyżową. Jest to chwila, podczas której każdy z nas może w swoim sercu przygotować się do Świąt Wielkiej Nocy.

Zobacz zdjęcia »


Zajęcia z języka angielskiego dla klasy III w ramach projektu "Atrakcyjne szkolnictwo w Gminie Jastków"


Stop hejtowi

Podczas zajęć projektowych z języka angielskiego, klasa 3 wykonała makietę miasta. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i utrwalili nazwy miejsc znajdujących się w mieście. Makieta służyła również do wykonywania ćwiczeń związanych z opisywaniem położenia danych miejsc.

Zobacz zdjęcia »

Blanka Gwiazda-Alter


"STOP hejtowi" ‐ projekt klasy ósmej

Stop hejtowi

W dzisiejszym świecie powszechną sprawą jest hejt, wyzywanie oraz agresja przeciwko różnym osobom. Dlatego nasza klasa wychodzi z inicjatywą projektu. Będzie on dotyczył zwalczania hejtu, bliższego zapoznania się z tym tematem. Czeka na Was wiele różnych akcji. Będą to m.in. :
‐lekcje dla klas 1‐8 , które poprowadzi Kacper Chyła, Natalia Kosior i Piotr Perdun, dotyczące tolerancji i zwalczania hejtu, z włączoną do tego ankietą przygotowaną przez Natalię Kosior i Macieja Sałęgę;
‐konkurs na logo naszej działalności (prowadzony przez Angelikę Wieczorek);
‐konkurs na poruszającą historię o tematyce zwalczania nienawiści (prowadzony przez Daniela Rusinka i Macieja Sałęgę);
‐krzyżówka na dolnym korytarzu, za rozwiązanie której czekają super nagrody. Waszą pracę przy tej akcji będzie nadzorować Emilia Strug;
‐tablica, która dotyczyć będzie naszej działalności (przygotowana przez Natalię Łuczywek i Daniela Rusinka);
‐strona internetowa z masą różnych zagadnień o hejcie, z quizami i informacjami na temat tego, co się dzieje w naszej szkole. Prowadzić ja będzie Adrian Głuchowski i Janusz Klarecki. Strona ta znajduje się w zakładkach na stronie internetowej naszej szkoły lub TUTAJ »;
‐wzruszający spektakl o tematyce nienawiści i nietolerancji przedstawiony przez całą klasę ósmą.

Mamy nadzieję, że przez ten projekt zrozumiemy powagę hejtu i będziemy wiedzieć jak go zwalczać.

Piotr Perdun, kl. 8


Otwarcie nowego pomieszczenia w naszej szkole

Otwarcie nowego pomieszczeniaw szkole

W środę 13 marca 2019 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowego, wyremontowanego pomieszczenia w naszej szkole. Pani Dyrektor, nauczyciele i wszyscy uczniowie udali się na najniższe piętro naszej szkoły, gdzie Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Kacper Łuka i zastępca Natalia Filipczuk dokonali uroczystego przecięcia wstęgi. Następnie wszyscy mogli obejrzeć nową salę, która jest duża, jasna i przestronna. Już wkrótce będą się w niej odbywać zajęcia plastyczne i świetlicowe.

Zobacz zdjęcia »


Planetarium w naszej szkole...

Planetarium w naszej szkole...

W piątek 1.03.19 naszą szkołę odwiedziło mobilne planetarium. Wszyscy uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w lekcji astronomii. Pan prowadzący pokaz opowiadał o spadających gwiazdach, pokazywał meteory oraz wyjaśniał zasady działania starodawnych przyrządów do badania gwiazd. Potem uczniowie wzięli udział w seansie w ogromnym namiocie‐ planetarium. W wygodnej ‐ leżącej ‐ pozycji odbyli podróż po wszechświecie. Najpierw poznali planety naszego układu słonecznego. Potem odwiedzili odległe galaktyki. Seans ten dostarczył niezapomnianych wrażeń i rozbudzil ciekawość uczniów, gdyż po wyjściu z namiotu mieli wiele pytań do pana prowadzącego. Kto wie, może wśród nich ukrywa się kolejny Kopernik...

Agnieszka Chmielewska

Zobacz zdjęcia »


Nagrody i medale

Nagrody i medale

Podczas apelu, który odbył się przed samymi feriami uczniowie zostali nagrodzeni symbolicznymi medalami i dyplomami za udział w zawodach organizowanych przez sekcję sportową Samorządu uczniowskiego naszej szkoły. Uczniowie klas 1 ‐ 3 uczestniczyli w rozgrywkach w "Dwa ognie". Wyniki tej rywalizacji przedstawiały się następująco:

1 miejsce zajęła drużyna, w której skład wchodzili: Maciej Stypuła, Tymoteusz Dadej, Bartłomiej Sałęga, Maksymilian Rozwadowski, Emil Kowalski, Aleksander Rzeźnik.
2 miejsce drużyna w składzie: Daniel Gawron, Zuzanna Czubak, Julia Kucaba, Bartosz Iwaniak, Julia Peciak, Patryk Kwasowiec.
3 miejsce z taką samą ilością punktów zajęły dwie drużyny, reprezentowali je następujący uczniowie: Zuzanna Pacek, Paulina Włodarczyk, Maja Górniak, Antonina Sałęga, Maciej Stasiak, Karol Iwaniak, Oliwia Pietrak, Damian Zawisza, Patrycja Stypuła, Zuzanna Mitura, Kacper Głos, Julia Socha.

Uczniowie klas starszych podzieleni na dwie kategorie rywalizowali w Turnieju tenisa stołowego.
Wyniki przedstawiały się następująco:
Klasy 4 -5 dziewczęta: 1 miejsce zajęła Agata Paszczyk, 2 miejsce Julia Paprota.
Klasy 4 -5 chłopcy: 1 miejsce Kacper Zawisza, 2 miejsce Filip Dudek, 3 miejsce Wojciech Strug.
Klasy 6 -8 dziewczęta:1 miejsce zajęła Natalia Łuczywek, 2 miejsce Natalia Kosior, 3 miejsce Oliwia Zawisza.
Klasy 6 -8 chłopcy: 1 miejsce Daniel Rusinek,2 miejsce Dawid Stasiak, 3 miejsce Adam Gomuła.
Ponadto uczniowie ze stuprocentową frekwencją otzymali upominki.

Agnieszka Obara

Zobacz zdjęcia »


Najlepsi uczniowie w pierwszym semestrze roku szkolnego 2018/2019

Najlepsi uczniowie z klas młodszych:

Klaudia Łuka (kl. I)
Maja Wójcik (kl. I)
Kacper Głos (kl. II)
Patryk Kwasowiec (kl. II)
Julia Kucaba (kl. II)
Oliwia Pietrak (kl. II)
Michał Kuna (kl. III)

Na wyróżnienie zasługują również:
Antonina Sałęga (kl.II)
Bartłomiej Sałęga (kl. I))

Najlepsi uczniowie z klas starszych:

Klasa IV:
Julia Paprota ‐ średnia: 5,36
Nikola Bielecka ‐ średnia: 4,73

Klasa V:
Amelia Wieczorek ‐ średnia: 4,75

Klasa VI:
Julia Nakonieczna ‐ średnia: 5,36
Maja Chabros ‐ średnia: 5,18
Kacper Łuka ‐ średnia: 4,91
Julia Tokarczyk‐ średnia: 4,91
Agata Iwaniak‐ średnia: 4,91

Klasa VII:
Natalia Filipczuk ‐ średnia: 5,21
Błażej Kozak ‐ średnia: 4,71

Klasa VIII:
Piotr Perdun ‐ średnia: 5,00
Natalia Kosior ‐ średnia: 4,86

Uczniowie o stuprocentowej frekwencji:

Zuzanna Czubak (kl. I)
Krystian Chyła (kl. I)
Michał Kuna (kl. III)
Igor Chabros (kl. III)
Jakub Krupa (kl. IV)
Agata Paszczyk (kl. IV)
Julia Paprota (kl. IV)
Jakub Piotrowski (kl. IV)
Amelia Wieczorek (kl. V)
Dawid Chudy (kl. V)
Maja Chabros (kl. VI)
Wiktoria Kulik (kl. VI)
Julia Nakonieczna (kl. VI)
Magdalena Woźniak (kl. VI)
Szymon Bojanowski (kl. VII)
Andżelika Galińska (kl. VII)
Krystian Kucaba (kl. VII)
Natalia Łuczywek (kl. VIII)
Kacper Chyła (kl. VIII)


Choinka szkolna

Choinka szkolna

Zabawa choinkowa to już w naszej szkole tradycja. W czwartek 7 lutego o godz. 14 w Szkole Podstawowej im. Anny i Andrzeja Nowaków w Ożarowie odbyła się choinka. Do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się od kilku dni, tygodni, a nawet miesięcy. Niektórzy uczniowie pracowali nad dekoracją, inni nad występami artystycznymi, nie zabrakło pracy nauczycieli i rodziców. Zabawę rozpoczęła część oficjalna, w której uczniowie zaprezentowali swoje talenty. Jako pierwsi zaprezentowali się najmłodsi uczniowie z młodszej grupy teatru "Iskierek" wraz z uczniami z oddziału przedszkolnego, którzy zabrali nas w krainę bajki. Przedstawili "Baśń o dwunastu miesiącach" pod kierunkiem pani Anety Chabros. Wyszlifowana gra aktorska, piękne stroje oraz tańce do nastrojowej muzyki wywołały wiele wzruszeń. Na scenie wystąpili także uczniowie starszej grupy teatru "Iskierek", którzy zaprezentowali przedstawienie pt. "Krzywa bajka". Profesjonalna gra aktorska pełna humoru i muzyki zachwyciła publiczność, która z entuzjazmem nagrodziła aktorów wielkimi brawami. Tego dnia zaprezentowali się Błażej Kozak, który wykonał utwór "Dla Elizy"oraz nasi uzdolnieni recytatorzy: Piotr Perdun i Kacper Łuka, nagradzani już wielokrotnie. Ogromną dawkę uśmiechu przyniósł pokaz mody dla nauczycieli. Prezentowane stroje były pełne szczegółów, przyrządów i ozdób charakterystycznych do nauczanego przedmiotu. Część oficjalną poprowadzili Natalia Kosior i Daniel Rusinek. Po występach artystycznych przyszedł czas na zabawę. Uczniowie ruszyli na parkiet, tańczyli, śpiewali, rozmawiali. Każdy znalazł coś dla siebie. Rodzice uczniów przygotowali pyszny poczęstunek, dzięki czemu nikt nie był głodny. Ten dzień uświadomił nam jak wiele w nas talentów, radości i życzliwości. To wydarzenie z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci!!!

Marta Wolińska

Zobacz zdjęcia »


II wojna światowa - pokaz Rekonstrukto

II wojna światowa - pokaz Rekonstrukto

1 lutego gościliśmy w naszej szkole Grupę Rekonstrukcji Historycznej " Rekonstrukto" , która przeprowadziła niezwykła lekcję historii. Uczniowie z zapartym tchem słuchali faktów dotyczących II wojny światowej, mogli zadawać pytania i aktywnie uczestniczyć w tej ciekawej lekcji. Przymierzali mundury, mieli okazje potrzymać broń. Ta lekcja na pewno zostanie w pamięci naszych uczniów na bardzo długo!

Zobacz zdjęcia »


Kolędy to czas...!

Szkolny przegląd kolęd i pastorałek

Śpiewanie kolęd to jedna z najmilszych tradycji świątecznych, dlatego uczniowie Szkoły Podstawowej im. Anny i Andrzeja Nowaków zaprezentowali znane kolędy i pastorałki. 31 stycznia odbył się Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Uczniowie wystąpili w dwóch kategoriach: instrumentaliści i wokaliści z towarzyszeniem chóru szkolnego. Zaprezentowali się najmłodsi uczniowie z oddziału przedszkolnego oraz I klasa wraz z solistkami Mają Górniak i Zuzanną Czubak. Oliwia Pietrak z klasy II wykonała pastorałkę "Spójrz na Jezusa". Wśród uczniów klas starszych jako soliści wystąpili: Maja Chabros, Oliwia Mańka, Krzysztof Klarecki, Nikola Bielecka, Julia Paprota, Błażej Kozak, Julia Zawisza, Stanisław Klarecki oraz Piotr Perdun, który wykonał kolędę "Cicha noc" w trzech językach. Nie zabrakło również utalentowanych instrumentalistów, wśród nich na pianinie zagrali: Błażej Kozak i Magdalena Woźniak, na flecie: Natalia Filipczuk, Jakub Franczak, Andżelika Galińska, Nikola Miroń oraz Oliwia Mańka. Wszyscy uczestnicy byli w tym dniu zwycięzcami, ponieważ wytrwale pracowali i chętnie angażowali się we wspólny śpiew. Serdecznie gratulujemy!

Marta Wolińska

Zobacz zdjęcia »


Dzień Seniora

Dzień Seniora

25 stycznia w Szkole Podstawowej w Ożarowie odbyła się niezwykła uroczystość Dnia Seniora. To wyjątkowe święto wszystkich Babć i Dziadków, dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. Nasi uczniowie włożyli bardzo dużo pracy w przygotowania do występu. Dzieci z koła teatralnego wraz z dziećmi z oddziału przedszkolnego przygotowały piękne przedstawienie pt. "Baśń o dwunastu miesiącach". Dziadkowie byli bardzo wzruszeni. Szczególnie poruszył ich występ naszych najmłodszych, którzy wykonali układ taneczny. Po oficjalnej uroczystości wszyscy Goście zostali zaproszeni na poczęstunek, który przygotowali rodzice dzieci z oddziału przedszkolnego. Dzieci przygotowały dla swoich Dziadków przepiękne, własnoręcznie zrobione upominki. Wśród prezentów znalazły się laurki, kwiaty z kolorowego papieru i serduszka z masy solnej. Nasi mali artyści spisali się na medal!

Anna Kaźmierska

Zobacz zdjęcia »


Christmas Cards Exchange

Christmas Cards Exchange

Tradycja wysyłania kartek bożonarodzeniowych już wiele lat temu została wyparta przez inne formy składania życzeń świątecznych. Wysyłamy je najczęściej drogą sms-ową, mailową albo publikujemy na facebooku. Jednakże, na przekór panującej modzie, postanowiliśmy w tym roku wysłać życzenia świąteczne do naszych rówieśników z różnych państw w Europie w tradycyjnej formie. Każdy uczeń naszej szkoły (od najmłodszego przedszkolaka po ósmioklasitów) wykonał własnoręcznie co najmniej jedną kartkę świąteczną z życzeniami w języku polskim i angielskim. Kartki te wysłaliśmy do naszych rówieśników w Hiszpanii, Grecji, Rumunii i Macedonii, z którymi nawiązaliśmy kontakt poprzez portal etwinning. My również otrzymaliśmy od nich kartki. Nasi uczniowie z zaciekawieniem czytali otrzymane życzenia i pozdrowienia, co pozwoliło im przekonać się, że dzięki nauce języka angielskiego mogą porozumieć się z ludźmi z dowolnego kraju. Dowiedzieli się także co nieco o sposobie spędzania świąt Bożego Narodzenia przez dzieci w innych krajach europejskich.

Agnieszka Chmielewska

Zobacz zdjęcia »


Brawo NIKOLA!

Nikola

Nikola Bielecka‐nasza uczennica klasy czwartej zdobyła się na przepiękny gest! Obcieła włosy i zrobiła to w dobrym celu‐przekazała swoje piękne warkocze Fundacji Rak'n'Roll, która prowadzi akcję "Daj włos!". Przekazane włosy zostaną wykorzystane na piękne i wygodne peruki, które dalej są przekazywane za darmo kobietom, które walczą z rakiem. Dzięki temu mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia. Nikola! Jesteśmy z Ciebie dumni!


Wigilia szkolna

Wigilia szkolna

20 grudnia w naszej szkole odbyła się Wigilia szkolna. Uczniowie z klas: pierwszej, czwartej, szóstej i ósmej zaprezentowali przepiękne przedstawienie zatytułowane „Broda Heroda” przygotowane przez panią Annę Sierzputowską. Chór szkolny, prowadzony przez panią Martę Wolińską zaśpiewał kolędy. W tym wyjątkowym dniu nie zabrakło znamienitych gości. Swoją obecnością zaszczyciły nas: pani Matylda Komsta, pani Zofia Krawczyńska, pani podinspektor w stanie spoczynku Krystyna Sobańska‐Stępień, pani Elżbieta Jarzyna, pani Lidia Zamojska, pani Barbara Czubak i pan Witold Nakonieczny. Po obejrzeniu Jasełek, głos zabrała Pani dyrektor Krystyna Wawręta, która podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie uroczystości, a także poprosiła o zabranie głosu przybyłych gości. Pani podinspektor w stanie spoczynku Krystyna Sobańska – Stępień podziękowała za zaproszenie, a pani Zofia Krawczyńska przekazała na rzecz szkoły buty, które były brakującym elementem stroju policjanta. Dziękujemy!

Zobacz zdjęcia »


Żywa lekcja przyrody ‐węże

Żywa lekcja przyrody

17 grudnia w naszej szkole był dniem wyjątkowym‐odwiedziło nas kilku bardzo miłych gości: Julek, Wojtek, Klemens, Klementyna, Zygmunt i Gucio. Nasi goście to węże. Opiekun węży w bardzo ciekawy sposób opowiadał o zwyczajach tych niezwykłych gadów. W trakcie tej niezwykłej lekcji dowiedzieliśmy się jak są zbudowane węże, gdzie żyją, czym się odżywiają, jak polują. Ciekawostką dla uczniów było to, że węże nie mają uszu i nie słyszą tak jak my a dźwięki docierają do nich jako drgania powietrza, które wyczuwają skórą. Węże badają otoczenie za pomocą rozdwojonego na końcu, ruchliwego języka. Największym atutem żywej lekcji było umożliwienie uczniom bezpośredniego kontaktu z wężami. Każdy mógł dotknąć i pogłaskać węża. Nasi uczniowie są bardzo odważni i chętnie skorzystali z takiej okazji. Wśród prezentowanych okazów znalazły się:
Julek ‐pyton królewski (dusiciel)
Wojtek‐ wąż zbożowy (połozowaty)
Klemens i Klementyna oraz Gucio (boa dusiciele)
Zygmunt ‐ pyton tygrysi (dusiciel)
Dzięki naszym niezwykłym gościom dowiedzieliśmy się, że węże nie lubią hałasu, gwałtownych ruchów i wbrew powszechnej opinii ich skóra nie jest śliska ani mokra, lecz sucha, gładka i bardzo miła w dotyku. Dzięki pokazowi pozbyliśmy się wielu uprzedzeń wobec tych niezwykłych zwierząt. Lekcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów ale również wśród nauczycieli.

Karolina Turos-Dębska

Zobacz zdjęcia »


TYTUŁ MISTRZA ORTOGRAFII ROKU 2018 JEST NASZ!!!

konkurs ortograficzny

10 grudnia 2018 r. już dziewiąty raz nasza szkoła gościła w swoich murach reprezentacje uczniów ze szkół gminy Jastków, które przybyły na Gminny Konkurs Ortograficzny. W tym roku gościliśmy uczniów i ich opiekunów ze szkół w: Jastkowie, Płouszowicach i Tomaszowicach. Nie zabrakło również reprezentacji naszej szkoły. Dla uczestników przygotowano 10 zadań, które sprawdzały umiejętności ortograficzne, znajomość zasad pisowni oraz wyjątków. Konkurencje były różnorodne: od krzyżówki, poprzez wizytę w kwiaciarni, wykreślankę, trimino ortograficzne, list w butelce, test wyboru, po konkurencję, w której uczniowie sami decydowali o ile punktów chcą powalczyć. Jak przyznają uczestnicy emocje były ogromne, a różnorodność zadań sprawiła, że konkurs był dla nich ciekawym sposobem na sprawdzenie i utrwalenie wiedzy. Konkurencja była bardzo wyrównana. Do ostatniej chwili ważyły się losy wygranej. Ostatnie minuty konkursu zadecydowały, że po raz pierwszy w historii tytuł Mistrza Ortografii wywalczyła drużyna z Ożarowa- Natalia Filipczuk z kl. VII oraz Natalia Łuczywek z kl. VIII. Pani dyrektor, gratulując uczestników ogromnej wiedzy, wręczyła nagrody, dyplomy i podziękowania. Po ortograficznych zmaganiach przyszedł czas na poczęstunek i miłą rozmowę w gronie rówieśników. Uczestnicy zadeklarowali, że w przyszłym roku również przybędą do naszej szkoły, aby powalczyć o miano Mistrza Ortografii.

Edyta Szczerbicka

konkurs ortograficzny

Zobacz zdjęcia »


Mikołajki

Mikołajki

Jak co roku, 6 grudnia, uczniów naszej szkoły odwiedził święty Mikołaj. Nasz długo wyczekiwany gość pojawił się wraz ze swoimi pomocnikami, elfami. Dzieci oddziału przedszkolnego na powitanie Mikołaja zaśpiewały piękną piosenkę pt. "A Mikołaj pędzi, a Mikołaj gna". Wszyscy uczniowie obiecali, że będą bardzo grzeczni i będą słuchać swoich rodziców i nauczycieli. Nasz przemiły gość obdarzył dzieci wspaniałymi upominkami. Były to bardzo radosne chwile! Dziękujemy, do zobaczenia już za rok!

Anna Kaźmierska

Zobacz zdjęcia »


Andrzejki

Andrzejki

28 listopada w Szkole Podstawowej w Ożarowie odbyła się dyskoteka Andrzejkowa. Wszyscy uczniowie podczas tej imprezy mieli okazję skorzystać z wróżb i zabaw przygotowanych przez samorząd uczniowski naszej szkoły. Do dyspozycji wszystkich uczestników dyskoteki był sklepik, który tym razem zaopatrzony był w ciasta przekazane na tą okoliczność przez Radę Rodziców. Tego dnia gościliśmy również grupę dzieci z Domu dziecka w Przybysławicach. Wszyscy uczniowie bawili się bardzo dobrze czego dowodem były ilości osób przebywających na parkiecie.

Agnieszka Obara

Zobacz zdjęcia »


Ślubowanie klasy pierwszej

slubowanie

Jedną z pierwszych chwil w życiu każdego ucznia, na którą czeka z wielkim niepokojem, jest rozpoczęcie nauki w klasie pierwszej. Uroczystość ślubowania jest tego najlepszym przykładem. W poniedziałek 26 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyło się dla tegorocznych pierwszaków to wielkie i niepowtarzalne święto. Zanim nasi najmłodsi uczniowie zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Wszyscy wspólnie zaśpiewali razem piosenki, uczniowie najpiękniej zaprezentowali wiersze związane tematycznie z uroczystością ślubowania. Gdy zebrani goście orzekli, że dzieci zdały egzamin znakomicie, nastąpiła tak wyczekiwana przez wszystkich chwila: pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, po którym pani dyrektor pasowała ich na uczniów magicznym ołówkiem. Dowodem oficjalnej przynależności do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej imienia Anny i Andrzeja Nowaków w Ożarowie, były dyplomy pasowania wręczone dzieciom przez wychowawczynię. Oprócz dyplomów uczniowie otrzymali również drobne upominki, będące pamiątka ślubowania . W uroczystości wzięli udział też starsi koledzy z klasy II, którzy udzielili młodszym kolegom kilku cennych rad. Całą uroczystość uświetnili uczniowie ze starszej grupy teatralnej "Iskierki". Po uroczystości uczniowie, rodzice, dyrekcja i nauczyciele udali się na dalszą część święta, słodki poczęstunek.

Aneta Chabros

Zobacz zdjęcia »


Wycieczka do Warszawy

warszawa

23 listopada uczniowie klas 1-4 i 6 wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Stadionu Narodowego. Przewodnik oprowadził naszą grupę trasą "Piłkarskie emocje". Uczniowie zobaczyli m.in. pomieszczenia strefy zawodniczej (szatnie, łazienki, wanny z hydromasażami), wykorzystywane podczas meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz centrum medialne PGE Narodowego, które przeznaczone jest dla dziennikarzy komentujących mecze. Zobaczyliśmy także niezwykłą panoramę najpopularniejszego miejsca w Polsce z punktu widokowego stadionu. Następnym punktem wycieczki była wizyta w planetarium przy Centrum Nauki Kopernik. Obejrzeliśmy tam niesamowity film 3D pt. "Jesteśmy kosmitami". W goglach 3D i rozkładanych fotelach mieliśmy wrażenie, że naprawdę jesteśmy w kosmosie i wyruszyliśmy w podróż po Układzie Słonecznym w poszukiwaniu życia. Zobaczyliśmy, jak badano grunt marsjański oraz co znajduje się na dnie głębokiego oceanu Europy na jednym z księżyców Jowisza. Film uzmysłowił nam, że rozwijająca się technologia pozwala nam coraz bardziej zgłębiać tajniki kosmosu. Niestety, na razie znane jest tylko jedno miejsce we Wszechświecie, w którym istnieje życie – jest nim Ziemia. Po wyjściu z planetarium udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik. Znajduje się tam ponad 400 eksponatów. Choć na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie chaosu, eksponaty pogrupowane są tematycznie. Nie są to jednak takie eksponaty, jak w muzeum. Nie ma tam gablot ani przewodników. To otwarta przestrzeń, w której każdy obserwuje to, co rzeczywiście wzbudzi w nim zainteresowanie. Każdy sam indywidualnie przeprowadza doświadczania, sam zadaje pytania i poszukuje odpowiedzi na nie. Nasi uczniowie natychmiast rzucili się w wir doświadczeń i eksperymentów. Czas płynął nieubłaganie i niestety nie zdołaliśmy doświadczyć wszystkiego. Nie przejmowaliśmy się tym jednak za bardzo, bo oferta Centrum Nauki Kopernik jest na tyle szeroka, że obejrzenie wszystkiego jest praktycznie niemożliwe podczas jednej wizyty. Na pocieszenie wybraliśmy się do McDonalda, żeby uzupełnić straty energetyczne wywołane dużą ilością wrażeń i przenikliwym zimnem panującym na zewnątrz, bo to przecież już koniec listopada i zima tuż, tuż.

Agnieszka Chmielewska

Zobacz zdjęcia »


Akademia Bezpiecznego Puchatka

puchatek

 W roku szkolnym   2018/2019   uczniowie kl. I naszej szkoły po raz kolejny wezmą udział w   realizację X edycji programu edukacyjnego "Akademia Bezpiecznego Puchatka" pod patronatem Komendy Głównej Policji i Kuratorium Oświaty. Głównym celem programu jest wdrożenie uczniów klas pierwszych do przestrzegania bezpieczeństwa na drodze, w szkole, w domu oraz w Internecie. Dzieci będą uczestniczyć w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa, realizowanych w oparciu o starannie opracowane  materiały edukacyjne.  Kubuś Puchatek będzie uczył dzieci,  jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze, jak przechodzić przez  jezdnię, jeździć na rowerze oraz jak bezpiecznie korzystać z Internetu.  Przypomni o konieczności noszenia odblasków, by być widocznym na drodze.  Poruszy  też zagadnienia dotyczące rozsądnego  i bezpiecznego korzystania z Internetu. W działaniach dla bezpieczeństwa i zdrowia naszych uczniów zaplanowano spotkania z policjantem, pielęgniarką w ramach których podczas pogadanek i warsztatów z uczniami poruszane będą te bardzo ważne zagadnienia. W wyniku realizacji zaplanowanych działań mamy bardzo duże szanse zdobyć  Certyfikat "Akademii Bezpiecznego Puchatka". W działania związane z realizacją programu zaangażujemy również rodziców, którzy otrzymają broszury informacyjne podczas spotkania z wychowawcą. Program będzie wspomagał kształtowanie u dzieci postaw odpowiedniego zachowania się w sytuacjach dla nich niecodziennych, trudnych oraz uczył adekwatnej reakcji na zaistniałe zagrożenia życia codziennego. Uczestnictwo w nim będzie wymagało od uczniów aktywności, zaangażowania i wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktyce. Mamy nadzieję, że realizacja zadań wynikających z programu pozytywnie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa uczniów w naszej szkole.

Aneta Chabros


100-lecie Odzyskania Niepodległości

niepodlegla

Jubileuszową, setną rocznicę Święta Odzyskania Niepodległości 11 listopada obchodziliśmy w sposób szczególny w naszej szkole. Uroczyste świętowanie przypadło na piątek 16 listopada, gdyż był to dzień podsumowania projektu edukacyjnego "Razem dla Niepodległej", który realizowaliśmy w naszej szkole od września. Wizytowali nas tego dnia rodzice, a także ważni goście: pani Elżbieta Jarzyna ‐ wnuczka aspiranta PP Jana Jarzyny, którego pamięć czciliśmy w maju poprzez posadzenie Dębu Pamięci, pani Krystyna Sobańska‐Stępień podinspektor Policji w stanie spoczynku, panie z Rady Gminy Jastków ‐ Teresa Zuchniarz i Ulesława Lubek. Uroczystość rozpoczęliśmy odśpiewaniem Hymnu państwowego przy asyście sztandaru naszej szkoły. Uczniowie klasy VII zaprezentowali także swoje talenty muzyczne i dodatkowo odegrali Hymn na dzwonkach. Pani Dyrektor Szkoły Krystyna Wawręta powitała obecnych gości, uczniów, rodziców i nauczycieli. Mówiła o niezwykłym znaczeniu setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, o ważnych faktach historycznych oraz istocie tak ważnych wartości jak: wolność, niepodległość, ojczyzna i patriotyzm. Głos zabrały także pani podinspektor Krystyna Sobańska‐Stępień oraz pani Elżbieta Jarzyna, która na ręce Pani Dyrektor złożyła prezent ‐ pamiątkową monetę niepodległościową.
Podczas części artystycznej uczniowie naszej szkoły prezentowali swoje talenty wokalne i teatralne. Podziwialiśmy przede wszystkim:
‐przedstawienie dotyczące odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowane przez młodszą grupę teatralną "Iskierki", ‐koncert pieśni patriotycznych "Śpiewamy dla Niepodległej" przygotowany przez chór szkolny, ‐przedstawienie teatralne fragmentu powieści "Chłopi" Władysława Reymonta prezentujące scenę w sądzie przygotowane przez starszą grupę teatralną.
Uroczystość uświetniły także wykonane przez uczniów:
‐patriotyczne dekoracje, ‐gazetki tematyczne: "Wybitne postaci z historii Polski" i "Polskie drogi ku niepodległości", ‐kolorowanka wielkoformatowa "Bitwa pod Grunwaldem"Jana Matejki ‐prace plastyczne przygotowane na konkurs plastyczny "Piękno mojej Ojczyzny" w dwóch grupach wiekowych: kl. I‐IV i kl. V‐VIII. Na zakończenie oficjalnych uroczystości uczniowie zaprosili wszystkich do zaśpiewania ostatniej pieśni "Niepodległa, niepokorna". Pani Dyrektor podsumowała działania zrealizowane podczas wspomnianego projektu "Razem dla Niepodległej", a które miały na celu przybliżenie historii Polski, ważnych postaci historycznych, uświadomienie uczniom znaczenia ważnych wartości patriotycznych. Pani Dyrektor podziękowała uczniom za udział w projekcie, koordynatorkom projektu paniom: Annie Perdun i Edycie Paprocie, a także innym nauczycielom za organizację działań. W dalszej części uroczystości uczniowie udali się na zorganizowane zajęcia z nauczycielami i wychowawcami w klasach lekcyjnych, natomiast klasa 8 zorganizowała historyczną grę terenową dla klasy 7.

Dorota Szewczuk

Zobacz więcej zdjęć »


Wizyta w Regionalnym Muzeum Cebularza w Lublinie

cebularze

26 października uczniowie klas 2, 3 i 4 udali się do Regionalnego Muzeum Cebularza w Lublinie. Podczas interaktywnego pokazu z udziałem legendarnej Esterki oraz piekarza Franka poznali oni genezę powstania tego wspaniałego wypieku znanego od setek lat na terenie Lubelszczyzny. Podczas wizyty w muzeum uczniowie dowiedzieli się również ciekawych faktów z historii Lublina, poznali legendę i przepis na cebularze oraz poszerzyli swą wiedzę na temat właściwości poszczególnych jego składników. W czasie pokazu każdy uczeń mógł na chwilę stać się piekarzem przyczyniając się do powstania tego aromatycznego wypieku. Na koniec odbyła się degustacja cebularzy.

Agnieszka Chmielewska

cebularze


Sukces w minipiłce ręcznej dziewcząt!

2 miejsce

Reprezentacja naszej szkoły w piłce ręcznej dziewcząt zdobyła DRUGIE miejsce w Półfinałach Powiatowych Igrzysk Dzieci w Minipiłce Ręcznej Dziewcząt. Serdecznie gratulujemy!


Teatralnie dla Niepodległej

Teatralnie dla Niepodległej

25 października w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbył się XVI Gminny Przegląd Teatrów Dziecięcych. Zgodnie z hasłem tegorocznego przeglądu "Teatralnie dla Niepodległej" każdy spektakl dedykowany był naszej ojczyźnie, wolnej i niepodległej! W przeglądzie wzięli udział młodzi aktorzy ze szkolnych grup teatralnych gminy Jastków. Pod czujnym okiem swoich instruktorów zaprezentowały się kolejno grupy w spektaklach: "Pisk białego orła" w wyk. grupy teatralnej "Iskierki‐gr. młodsza" ze Szkoły Podstawowej im. Anny i Andrzeja Nowaków w Ożarowie,
"Legenda o Lechu, Czechu i Rusie" w wyk. grupy teatralnej klas II i III ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa w Płouszowicach,
""Balladyna" w wyk. grupy teatralnej ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Jastkowie,
"Chłopi", scena "W sądzie" w wyk. grupy teatralnej "Iskierki‐gr. starsza" ze Szkoły Podstawowej im. Anny i Andrzeja Nowaków w Ożarowie,
"Ważne słowa" w wyk. grupy teatralnej ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tomaszowicach.
Było to kolejne święto teatru dziecięcego i cieszymy się, że co roku są zespoły, które chcą prezentować się i chwalić swoim dorobkiem artystycznym. Każda grupa otrzymała pamiątkowy dyplom, wspaniałe nagrody a instruktorzy zasłużone podziękowania. Na zakończenie był słodki poczęstunek ufundowany przez GOKiS. Dziękujemy wszystkim grupom teatralnym, które wystąpiły na scenie podczas tegorocznego, wyjątkowego XIV przeglądu za wspaniałą twórczą atmosferę. Dziękujemy aktorom za to, że rozwijają swoje zdolności i zainteresowanie teatrem oraz instruktorom, za to, że umożliwiają uczniom kontakt z tym rodzajem sztuki. Już niebawem, zapraszamy zespoły na kolejny przegląd.

Aneta Chabros

Zobacz więcej zdjęć »


Brawo JULIA!

Julia

Julia Paprota‐nasza uczennica klasy czwartej zdobyła się na przepiękny gest! Obcieła włosy i zrobiła to w dobrym celu‐przekazała swoje piękne warkocze Fundacji Rak'n'Roll, która prowadzi akcję "Daj włos!". Przekazane włosy zostaną wykorzystane na piękne i wygodne peruki, które dalej są przekazywane za darmo kobietom, które walczą z rakiem. Dzięki temu mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia. Julia! Jesteśmy z Ciebie dumni!


Nasz sukces podczas XII Gminnego Przeglądu Pieśni i Piosenki Patriotycznej

przegląd

przegląd

przegląd

przegląd


Bezpieczna przerwa

Bezpieczna przerwa

31 października Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję "Bezpieczna przerwa". Dzięki jego inicjatywie przerwy wyglądały tego dnia inaczej niż zwykle: uczniowie mogli brać udział w zabawach integracyjnych i grać w różne gry przy ustawionych w tym celu stolikach. Pomysł ten spodobał się społeczności szkolnej, wielu uczniów skorzystało z zaproponowanych przez Samorząd aktywności, a dzięki temu na przerwach zrobiło się ciekawiej i bezpieczniej.

Agnieszka Chmielewska

Zobacz więcej zdjęć »


Dzień papieski

Dzień papieski

31 października odbył się w naszej szkole apel z okazji Dnia Papieża Jana Pawła II. W tym roku był to dzień szczególny, ponieważ minęło okrągłe 40 lat od momentu wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Uczniowie klas 4-8 pod kierunkiem Pani Anny Sierzputowskiej i Pani Marty Wolińskiej przygotowali montaż słowno-muzyczny, który przypomniał nam wszystkim, co jest w życiu najważniejsze oraz na jakie wartości Papież Jan Paweł II zwracał szczególną uwagę. Podczas apelu w jednym ze śpiewanych utworów wystąpili także uczniowie klasy I.

Agnieszka Chmielewska

Zobacz więcej zdjęć »


Sukces w rugby

rugby

rugby

30 października bieżącego roku szkolnego odbył się Gminny Turniej Rugby Tag , który jednocześnie był eliminacjami do Mistrzostw Województwa Lubelskiego w tej dyscyplinie. W Turnieju brali udział uczniowie z klas czwartej, piątek i szóstej. Podczas rozgrywek najlepiej spisali się debiutanci tej imprezy czyli uczniowie klasy czwartej. Wielkie zaangażowanie podczas gry jakie prezentowali nasi najmłodsi zawodnicy doprowadziło ich w klasyfikacji generalnej drużyn klas czwartych na drugie miejsce, ustępując tylko drużynie ze Szkoły Podstawowej z Tomaszowic. Bardzo dobry występ w Turnieju gminnym stał się przepustką do udziału w Mistrzostwach Województwa, które odbyły się 15 listopada w Lublinie na Hali sportowej MOSIR. Spotkało się tam 18 najlepszych drużyn z naszego regionu. Podczas tego turnieju nasi rugbiści znowu sprawili nam wielką niespodziankę i w końcowej klasyfikacji zajęli 4 miejsce. Wszyscy zawodnicy wykazali się wielką walecznością podczas gry i pokazali , że są w stanie bić się o najwyższe cele. Wszyscy zawodnicy zasługują na wielkie gratulacje. Reprezentanci klasy 4: Agata Paszczyk, Julia Paprota, Nikola Bielecka, Jakub Piotrowski, Oskar Zawisza, Patryk Pasternak, Nikolas Wójcik, Kamil Bojanowski.

Agnieszka Obara


Dzień zwierzaka

Dzień zwierzaka

Z inicjatywy Samorządu uczniowskiego 29 października został ogłoszony szkolnym Dniem Zwierzaka. W wielu klasach na lekcjach tego dnia gościliśmy naszych małych, słodkich przyjaciół. Były to przeważnie chomiki, ale znalazł się wśród nich także królik, a nawet jeden żółw. Zwierzątka były tego dnia wyjątkowo rozpieszczane – tak intensywnego głaskania przez tyle rąk na raz z pewnością nie zaznają na co dzień!

Agnieszka Chmielewska

Zobacz więcej zdjęć »


Grupa Artystyczna " Rekonstrukto"

Grupa Artystyczna Rekonstrukto

19 października gościliśmy w szkole Grupę Artystyczną " Rekonstrukto", która przedstawiła program pt. "Ku niepodległej" upamiętniający 123 lata walki o wolność Narodu Polskiego, czyli opowieść o tym, jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę. Podczas tej nietypowej lekcji historii uczniowie mieli okazję zobaczyć, a nawet przymierzyć, stroje z epoki oraz obejrzeć kolekcję replik broni używanej przez powstańców i w I wojnie światowej. Przedstawiciele grupy „Rekonstrukto” omówili powstania narodowe, sytuację pod zaborami, rolę i legendę marszałka Józefa Piłsudskiego i legionów, a także ekwipunek, uzbrojenie oraz kulturę i sztukę patriotyczną. Podczas pokazu nasi uczniowie zostali wciągnięci do wspólnej zabawy – byli przebierani w stroje, walczyli, mogli też sprawdzić się w roli sanitariuszki lub rannego żołnierza. Po pokazie uczniowie wszystkich klas mieli okazję podejść do rekwizytów, przymierzać stroje, walczyć na miecze i potrzymać w rękach oręż z danych czasów.

Agnieszka Chmielewska

Zobacz więcej zdjęć »


Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

16 października odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas którego gościliśmy Pana Andrzeja Deca - Zastępcę Wójta Gminy Jastków. Przybył on, aby wręczyć Pani Dorocie Dąbrowskiej nagrodę Wójta Gminy. Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymały w tym roku: Pani Edyta Paprota, Pani Edyta Szczerbicka, Pani Aneta Chabros, Pani Anna Perdun, Pani Agnieszka Obara oraz Pani Liliana Dutkiewicz. We wręczaniu nagród asystował Pani Dyrektor przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Kacper Łuka. W dalszej części apelu przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego obdarowali Panie nauczycielki pięknie zapakowanymi pierniczkami z życzeniami z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Po apelu, w pokoju nauczycielskim czekał na Panie wspaniały tort od rodziców. Serdecznie dziękujemy!

Agnieszka Chmielewska

Zobacz więcej zdjęć »


IV Jastkowskie czytanie

W tym roku szkolnym organizatorami Narodowego Czytania "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego w naszej gminie była Szkoła Podstawowa im. B. Prusa w Płouszowicach we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Jastkowie. W wydarzeniu tym, które miało miejsce 17 października, wzięli także udział przedstawiciele naszej szkoły – klasa 8 i 6. Uczniowie wysłuchali fragmentów "Przedwiośnia" i obejrzeli scenkę teatralną wykonaną przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Płouszowicach. Następnie odbył się konkurs ze znajomości "Przedwiośnia", a uczestnicy otrzymali prezenty: "coś pięknego" – kwiaty i "coś mądrego" – "Przedwiośnie". Na koniec spotkania wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek. Było to kolejne wydarzenie związane z Narodowym Czytaniem – we wrześniu uczniowie naszej szkoły zwiedzili m. in. Muzeum Stefana Żeromskiego, a w ogrodzie, obok "chatki Żeromskiego" wspólnie czytali fragmenty "Przedwiośnia".

Agnieszka Chmielewska


#UCZYMYRATOWAĆ

Rekord w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo oddechowej został ponownie pobity!!!! A swój udział w tym mieli uczniowie naszej szkoły!
WOŚP od 2013 roku organizuje akcję bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. W tym roku nasza szkoła pierwszy raz postanowiła dołączyć do tej akcji. Udział w biciu rekordu cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem naszych uczniów.
Wszyscy dzielnie uczestniczyli w akcji i udowodnili, że na temat udzielania pierwszej pomocy wiedzą bardzo dużo. Udział w tym wydarzeniu brali uczniowie z klas starszych i bardzo odważni uczniowie z klasy pierwszej i drugiej.
Wszyscy zasługują na bardzo duże uznanie!!!

Zobacz film z akcji »

Agnieszka Obara


Z wizytą w Centrum Historii Sportu i Arenie Lublin

Z wizytą w Centrum Historii Sportu i Arenie Lublin

Uczniowie klasy piątej i szóstej brali udział w wycieczce podczas, której mieli okazję odwiedzić Lubelskie Centrum Historii Sportu i stadion piłkarki Arena Lublin. Największe emocje wzbudziło zwiedzanie samego stadionu. Uczniowie mogli gościć w najbardziej strzeżonych miejscach tego obiektu sportowego. Atrakcji było bardzo dużo między innymi wizyta w szatni dla zawodników, loży prezydenckiej, sali konferencyjnej no i co najważniejsze zajście na płytę boiska. Wszyscy uczestnicy wycieczki z wielkim zainteresowaniem słuchali przewodnika, który przekazywał wiele ciekawostek na temat naszego największego obiektu sportowego w Lublinie. Na zakończenie zwiedzania, wszyscy mieli możliwość przebiegnięcia się wokół płyty boiska.

Agnieszka Obara

Zobacz więcej zdjęć »


Ślubowanie Nowego Samorządu Uczniowskiego

Ślubowanie Nowego Samorządu Uczniowskiego

5 października odbył się apel, podczas którego poznaliśmy skład nowego Samorządu Uczniowskiego. Na przewodniczącego SU został wybrany na drodze głosowania Kacper Łuka z klasy 6. Zastępcą przewodniczącego jest w tym roku Natalia Filipczuk z klasy 7. Przewodniczącymi poszczególnych sekcji zostali:
Krzysztof Klarecki (kl.7) –sekcja informatyczna,
Natalia Łuczywek (kl.8) –sekcja redakcyjna,
Emilia Strug (kl.8) – sekcja projektowania,
Natalia Kosior (kl.8) –sekcja plastyczna,
Maja Chabros (kl.6) – sekcja wolontariatu,
Piotr Perdun (kl.8) – sekcja rozrywkowa,
Adam Gomuła (kl.8) – sekcja sportowa.
Podczas apelu Samorząd Uczniowski w wyżej wymienionym składzie złożył uroczyste ślubowanie, a tym samym rozpoczął formalnie swoją działalność. Miało również miejsce symboliczne przekazanie klucza przez poprzedniego przewodniczącego – Piotra Perduna, na ręce nowego przewodniczącego – Kacpra Łuki. Pani Dyrektor życzyła nowemu Samorządowi Uczniowskiemu owocnej pracy w obecnym roku szkolnym. .

Agnieszka Chmielewska

Zobacz więcej zdjęć »


Uroczystość Świętego Anioła Stróża

Uroczystość Świętego Anioła Stróża

A gdyby do szkoły chodziły anioły? W naszej szkole to jest możliwe. 2 października dało się zaobserwować kilka aniołów wśród uczniów, a i panie nauczycielki miały tego dnia anielską cierpliwość do co poniektórych delikwentów. Ponadto, na dolnym korytarzu stanęła tablica z gazetką na temat uroczystości Świętego Anioła Stróża i wystawa przepięknych " anielskich " zastępów. Za wszystkim tym stała Pani Anna Sierzputowska – kobieta anioł.

Agnieszka Chmielewska

Zobacz więcej zdjęć »


Wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

Wybory Przewodniczącego SU

1 października 2018 r. odbyły się w naszej szkole wybory na przewodniczącego Samorządu Szkolnego. W tym roku szkolnym kandydatami do pełnienia tego urzędu byli: Natalia Filipczuk i Krzysztof Klarecki z kl.VII oraz Kacper Łuka z kl.VI. Wybory poprzedzone były kampanią, w czasie której uczniowie mogli zapoznać się z programami wyborczymi kandydatów. Postulaty niektórych z nich były naprawdę interesujące, a nawet odważne. Jeden z ulubionych to: dłuższe o jeden miesiąc wakacje! No i jak tu nie głosować na takiego? Wybory odbyły się na górnym korytarzu. Uczniowie i nauczyciele oddawali swoje głosy na specjalnych kartkach, które następnie wrzucali do prawdziwszej urny! Po komisyjnym przeliczeniu głosów okazało się, że przewodniczącym Samorządu Szkolnego w bieżącym roku szkolnym został Kacper Łuka. GRATULUJEMY!

Agnieszka Chmielewska

Zobacz więcej zdjęć »


Bierzemy udział w rekordzie!

rekord wosp


XVIII Bieg przełajowy "Szlakiem legionów"

Biegi przełajowe

kliknij aby powiększyć »

Biegi przełajowe

kliknij aby powiększyć »

26 września liczna reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w XVIII Biegu przełajowym " Szlakiem legionów", który odbył się w Dąbrowicy. Zawody okazały się dla naszych zawodników bardzo udane, wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami, a aż pięcioro uczniów naszej szkoły stanęło na podium. Najlepiej poradzili sobie reprezentanci z klasy 4, Jakub Piotrowski zajął miejsce 1 w biegu, a Agata Paszczyk miejsce 2. W kategorii klas piątych, tak jak w roku ubiegłym na podium wskoczył Wojciech Strug zajmując miejsce 2. Swój wynik z poprzedniego roku utrzymała Wiktoria Kulik, która na mecie w kategorii klas szóstych zameldowała się na miejscu 1. Bardzo miłą niespodziankę sprawiła nam Natalia Łuczywek z klasy ósmej, która w swojej kategorii zdobyła 2 miejsce. Cała nasza reprezentacja w klasyfikacji szkół biorących udział w biegach zajęła miejsce 4. Wszystkim zawodnikom gratulujemy świetnego występu!

Agnieszka Obara

Zobacz nasze dyplomy »


Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków Europejski Dzień Języków

25 września świętowaliśmy w szkole Europejski Dzień Języków. Z tej okazji na dolnym korytarzu przez cały dzień uczniowie przyczepiali karteczki z ulubionymi słowami w językach, których się uczą, a są to język angielski i język niemiecki. Kolorowe karteczki przyczepiane przez dzieci stworzyły flagi Niemiec i Wielkiej Brytanii. Ponadto, uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w quizie dotyczącym kultury obu tych państw. Na szkolnych korytarzach rozwieszone były pytania i teksty, w których uczniowie mogli odnaleźć potrzebne do quizu informacje. Zwyciężczynią quizu z języka angielskiego została Julka Tokarczyk z kl.6, z niemieckiego Adam Gomuła z klasy 8. Gratulujemy!

Agnieszka Chmielewska

Zobacz więcej zdjęć »


Wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego

Wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego

11 września odbyło się głosowanie mające na celu wyłonić spośród nauczycieli nowego opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie oddawali swoje głosy na specjalnych kartach do głosowania, które następnie wrzucali do urny. W wyniku głosowania nowym opiekunem Samorządu Szkolnego została Pani Agnieszka Obara. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

Agnieszka Chmielewska


Pokazy z fizyki

pokazy z fizyki pokazy z fizyki

10 września uczniowie klasy siódmej i ósmej uczestniczyli w 59 Pokazach z fizyki zorganizowanych przez Instytut Fizyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Oddział Lubelski Polskiego towarzystwa Fizycznego oraz Lubelskie Towarzystwo Edukacyjno-Naukowe. Pokazy odbyły się w Instytucie Fizyki UMCS. Uczniowie mieli okazję obejrzeć cztery pokazy: Fizyka zabawek, Błękitna planeta, Fizyka latania oraz Światło i oko. Ideą Pokazów z fizyki jest popularyzacja fizyki i pomoc w jej nauczaniu poprzez prezentację tematycznie dobranych, interesujących, a nieraz wręcz fascynujących eksperymentów. Uczniowie zobaczyli zarówno eksperymenty trudne lub niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych, jak również takie, które przy pomocy najprostszych środków można powtórzyć w domu.

Agnieszka Chmielewska


Podziękowanie od Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939r.

Podziękowanie


Wyjazd do Nałęczowa

Wyjazd do Nałęczowa Wyjazd do Nałęczowa Wyjazd do Nałęczowa Wyjazd do Nałęczowa

7 września klasa szósta, siódma i ósma uczestniczyły w wycieczce do Nałęczowa. Uczniowie zwiedzili Muzeum Stefana Żeromskiego, mauzoleum Adasia Żeromskiego oraz Muzeum Bolesława Prusa.
W ogrodzie, obok "chatki Żeromskiego" odbyło się wspólne czytanie fragmentów "Przedwiośnia".
W ten sposób przyłączyliśmy się do akcji narodowego czytania.


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

W poniedziałek 3 września 2018 r. w naszej szkole rozpoczął się nowy rok szkolny. Wstępem do uroczystości była Msza Święta w kościele w Garbowie, przy której asystował poczet sztandarowy naszej szkoły. O godzinie 10:30 pani dyrektor Krystyna Wawręta powitała zebranych na górnym korytarzu szkoły uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników obsługi. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do uczniów klasy pierwszej rozpoczynających edukację. Następnie pani dyrektor przedstawiła nowych nauczycieli oraz zmiany organizacyjne w kadrze nauczycielskiej, omówiła także ważne kwestie organizacji zajęć szkolnych i pozalekcyjnych. Pani dyrektor zwróciła się także do uczniów klasy ósmej, którzy jako pierwsi w tym roku podejmą wyzwanie nowej edukacji i przystąpią do sprawdzianu ósmoklasisty. Pani dyrektor wszystkim uczniom życzyła wielu sukcesów w nowym roku szkolnym, nauczycielom wytrwałości, a rodzicom satysfakcji z osiągnięć swoich dzieci. Kolejnym punktem uroczystości było zapalenie zniczy pod tablicami pamiątkowymi poświęconymi patronom szkoły oraz pod Dębem Pamięci posadzonym dla uczczenia pamięci aspiranta Jana Jarzyny. Wszyscy uczestnicy uroczystości na czele z Panią Dyrektor udali się na zewnątrz by oddać hołd tym ważnym dla szkoły patronom. Po części oficjalnej uczniowie wraz z rodzicami udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami.

Dorota Szewczuk


Nasi stypendyści

Nasi stypendyściNasi stypendyści

30 sierpnia odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendiów Wójta Gminy Jastków za wysokie wyniki w nauce oraz szczególne osiągnięcia edukacyjne. Żeby uzyskać to stypendium trzeba było spełnić bardzo wysokie wymagania: osiągnąć na koniec roku średnią ocen co najmniej 5,5 lub zostać laureatem konkursu przedmiotowego organizowanego przez Kuratorium Oświaty.
W tym roku tę nagrodę otrzymało troje uczniów naszej szkoły: Natalia Filipczuk, Piotr Perdun oraz Julka Nakonieczna. Gratulujemy nagrodzonym oraz ich rodzicom i życzymy dalszych sukcesów.