Dla rodziców

Bezpłatne szkolenie dla rodziców

Zachęcamy Rodziców uczniów klas 4-8 do udziału w bezpłatnym szkoleniu dotyczącym motywowania swojego dziecka do nauki.Szkolenie odbędzie się w najbliższy czwartek 15 października o godzinie 19:00.

Rejestracja na szkolenie»


Innowacja "English is fun" dla klas 0-2

W obecnym roku szkolnym w klasach 0-2 zostaje wprowadzona innowacja "English is fun", która na lekcje języka angielskiego wprowadza elementy metodyki Helen Doron. Jest to prosta i naturalna metoda nauczania języka angielskiego, odpowiednia dla każdego dziecka. Od 1985 roku metoda Helen Doron naśladuje sposób, w jaki dzieci poznają swój język ojczysty. Polega na wykorzystaniu unikalnej umiejętności dziecka do przyswajania języka. Zajęcia mają formę przyjazną dziecku, są pełne zabaw, gier i piosenek. Szczegóły innowacji znajdują się w linku poniżej.

Innowacja "English is fun"

Blanka Gwiazda-Alter


Aplikacja Microsoft Teams

Poniżej znajduje się link do strony, z której można pobrać aplikację Microsoft Teams na swój komputer. Zachęcam do zainstalowania aplikacji na swoim komputerze, aby uniknąć problemów, które mogą się pojawić podczas korzystania z aplikacji Microsoft Teams online.

Pobierz Microsoft Teams»

Blanka Gwiazda-Alter


Turnieje i olimpiady

Zachęcamy do udziału w olimpiadach i turniejach. Jednocześnie przypominamy, że lista turniejów i olimpiad tematycznych oraz olimpiad przedmiotowych dających uprawnienia w systemie egzaminacyjnym i rekrutacyjnym w roku szkolnym 2020/2021 jest dostępna na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej MEN TUTAJ »;

Lista turniejów i olimiady»

Terminarz»


Komunikat

Dyrektor Szkoły po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego ustala następujące dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2020/2021:
2 listopada 2020 r.
22 grudnia 2020 r.
30 kwietnia 2021 r.
4 maja 2021 r.
25, 26, 27 maja 2021 r. (dni egzaminów zewnętrznych dla klasy VIII)
4 czerwca 2021 r.

W tych dniach szkoła zapewnia uczniom zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

Harmonogram pracy biblioteki

Harmonogram pracy biblioteki»


Zapraszamy na warszataty edukacyjne online dla Rodziców

Fundacja Medicover realizuje w szkołach podstawowych w Gminie Jastków "Program Profilaktyki i leczenia nadwagi i otyłości w populacji dzieci w Gminie Jastków w 2020 roku". W związku z realizowanym programem mamy przyjemność zaprosić Państwa na kolejne działanie skierowane do rodzin realizowane przez Fundację Medicover. Tym razem zapraszamy do udziału w Warsztatach Edukacyjnych. Będzie to seria webinarów tj. spotkań on-line. Warsztaty skierowane są do rodziców uczniów ze szkół podstawowych nie zależnie do której klasy uczęszczają. To praktyczna wiedza, która przyda się każdemu. Webinarium będzie składać się z 4 części podzielonych na dwa wieczory warsztatowe.

KIEDY I JAK?
30.09 (środa) godz. 19:30 ‐ 21:00
Panel Promotora Zdrowia ‐ epidemiologia i marketing ‐ prowadząca : Agnieszka Skowrońska ‐ Koordynator Projektów Fundacji Medicover
Panel Lekarza, "Podaruj dziecku zdrowie" ‐ prowadząca: Katarzyna Korzeniowska ‐ Lekarz ZOI Fundacji Medicover

Zarejestruj się na wydarzenie

1.10 (czwartek) godz. 18:00 ‐ 20:00
Panel Dietetyka "Zdrowe odżywianie ‐ prawdy, mity i codzienne praktyki" ‐ prowadząca: Michał Kaźmierczak ‐ Dietetyk ZOI Fundacji Medicover
Panel Psychologa, "Skuteczna zmiana na drodze do zdrowia" ‐ prowadząca: Magdalena Stadnyk ‐ Frąckiewicz ‐ Psycholog ZOI Fundacji Medicover

Zarejestruj się na wydarzenie

DLACZEGO WARTO? Możliwość zdobycia wiedzy bez wychodzenia z domu!
Sprawdzone wskazówki na Waszej drodze do zmiany.
Wymiana doświadczeń
Będzie to okazja do zadania indywidualnych/nurtujących pytań doświadczonym specjalistom Fundacji Medicover
ZAPRASZAMY!

Uczniowie klasy ósmej, kandydaci do szkół branżowych i techników ‐ informacja o badaniach lekarskich

Lubelski Kurator Oświaty po uzgodnieniu z Dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy Centrum Profilaktyczno‐Leczniczego w Lublinie przekazuje pakiet materiałów informacyjnych dotyczących badań lekarskich dla kandydatów do szkół ponadpodstawowych kształcących w zawodach.

Informacja Kuratora Oświaty dotycząca badań

Zestaw dokumentów do badania uczniów

Lista podwykonawców do badań uczniów


REKRUTACJA ÓSMOKLASISTY DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH


NOWE informacje poniżej

Rekrutacja

Powiększ»


Poniżej znajdziecie Państwo wszelkie informacje dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych (aktualizacja 19 maja 2020r.)KOMUNIKAT DLA UCZNIÓW I RODZICÓW

Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach przedłużone do 24 maja br.

Informuję, że do 24 maja br. została przedłużona przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Regulacje w tym zakresie zostały ujęte w nowelizacji rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej.

Nowelizacja rozporządzenia MEN ‐ COViD-19 (art. 30b) 24.04 »

Egzamin ósmoklasisty w szkołach dla dzieci i młodzieży oraz w szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca. Szkoły otrzymają również wtedy zaświadczenia.

Harmonogram egzaminów ‐ komunikat MEN »


Wirtualne spotkanie z Rodzicami

W PRZYPADKU PROBLEMÓW Z DOŁĄCZENIEM DO SPOTKANIA, PROSZĘ ODŚWIEŻYĆ STRONĘ INTERNETOWĄ SZKOŁY.

Serdecznie zapraszamy na wirtualne spotkanie z Rodzicami, które odbędzie się w najbliższą środę (22 kwietnia 2020 r.) o godzinie 18:00 na platformie ZOOM.

LINK DO SPOTKANIA ZNAJDUJE SIĘ PONIŻEJ.

Osoby, które będą chciały dołączyć do spotkania na smartfonach, prosimy o wcześniejsze zainstalowanie aplikacji Zoom Cloud Meetings na swoim smarfonie, a następnie kliknięcie na poniższy link w środę o 18:00.

Osoby, które będą chciały dołączyć do spotkania na swoich komputerach, prosimy o wcześniejsze kliknięcie w poniższy link. Zostaną państwo poproszeni o zainstalowanie programu Zoom. Po zainstalowaniu programu, prosimy kliknąć w link ponownie w środę o 18:00, aby dołączyć do spotkania.

W razie pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt.

LINK DO SPOTKANIA »


Harmonogram konsultacji dyrektora i nauczycieli

Poniżej znajdziecie Państwo informacje o dotyczące konsultacji dyrektora i nauczycieli Szkoły Podstaowej im. Anny i Andrzeja Nowaków

Harmonogram konsultacji »


Prezentacja dla Rodziców

Poniżej znajdziecie Państwo prezentację dotyczącą roli Rodziców/Opiekunów w podejmowaniu decyzji edukacyjnych i zawodowych dziecka.

Prezentacja »


Wsparcie psychologiczne

Wszystkim, którzy potrzebują wsparcia psychologicznego polecamy pomoc doradców poradni psychologiczno-pedgagogicznej.

Praca poradni w czasie epidemii

Informacja dla Rodziców

Bajki na zły i dobry czas...


Informacja o płatnościach

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa od 1 kwietnia 2020 r. zaprzestajemy przyjmowania wpłat gotówkowych od rodziców. Opłaty za obiady uiszczamy tylko drogą elektroniczną. W przypadku braku biletu do płatności elektronicznej proszę o kontakt e-mail: spozarow@poczta.onet.pl lub telefoniczny 511 259 978.

Sekretarka Szkoły


Wisenna przerwa świąteczna

Od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek 9 i piątek, 10 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno‐wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów. Przedszkola, jako placówki nieferyjne, do 10 kwietnia br. prowadzą swoją działalność z dziećmi zgodnie z przepisami prawa o czasowym ograniczeniu funkcjonowania jednostek systemu oświaty. Podstawy prawne: 1. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz.U.z 2017 r. poz. 1603 z późn. zm.) ‐ § 3 ust.1 pkt 3. 2. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID‐19 (Dz. U. poz. 410 z późn. zm.). 3. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświatyw związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID‐19 (Dz. U. poz. 493 z późn. zm.). Komunikat MEN w tej sprawie tutaj »;

List do Rodziców

Szanowni Rodzice,
Czas, który ostatnio przeżywamy, jest trudny dla wszystkich, ale wierzymy, że wkrótce minie i sytuacja wróci do normy.

Póki co, dla bezpieczeństwa uczniowie muszą pozostać w domach i tutaj kontynuować naukę. Nie możemy przecież tego czasu zmarnować. Dziękując za Państwa wielkie zaangażowanie w dotychczasowe organizowanie domowej pracy uczniów, proszę o dalszą współpracę. Od poniedziałku planujemy to wszystko uporządkować, aby łatwiej było dzieciom docierać do informacji i samodzielnie się uczyć. Na stronie szkoły w zakładce "Dla ucznia"uruchomiliśmy wirtualne klasy. Nauczyciele zgodnie z tygodniowym planem lekcji będą zamieszczać materiały do poszczególnych przedmiotów. Chcemy, aby uczniowie każdego dnia na każdą planową godzinę poświecili 45 minut tak, jak odbywa się to w szkole. Nie wyznaczamy jednak dokładnego przedziału czasowego trwania lekcji, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że dostępu do komputera będzie potrzebować również ktoś inny z rodziny. Prosimy więc, aby uczniowie (młodsi przy Państwa pomocy) zrobili plan dnia, w którym rozplanują sobie czas na poszczególne przedmioty, oczywiście nie zapominając o przerwach. Nauczyciele będą podawać też informacje, w jakiej formie i gdzie odsyłać/zapisywać wykonane zadania. Tutaj w przypadku młodszych uczniów też będzie niezbędna Państwa pomoc.

W razie trudności prosimy o kontakt z nauczycielem przez media społecznościowe (młodsi uczniowie przy pomocy rodziców) lub przez dziennik elektroniczny. Nie stresujcie się Państwo, gdy dziecko czegoś nie rozumie, coś nie działa czy sami nie macie możliwości/czasu, by dziecku odpowiednio pomóc. To zupełnie normalne. Gdy nie uda się szybko wyjaśnić problemu, niech dziecko zapisze to w zeszycie pod danym tematem. Nauczyciele na pewno do tego powrócą.

W razie smutku i przygnebiającego nastroju Państwa dzieci możecie skontaktować się z p. Ewą Frankiewicz, która postara się udzielić odpowiedniego wsparcia.

Czekamy też na informacje zwrotne od Państwa w sprawie wirtualnych lekcji. Czy dzieci dają radę? Czy zadania nie są za trudne? Czy nie jest ich za dużo? Co usprawnić? itp.

Wirtualna nauka to wielkie wyzwanie. Zdajemy sobie sprawę, że bez Państwa pomocy nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, dlatego prosimy o wsparcie. Jednocześnie traktujemy to jako wielką szkołę życia dla naszych wychowanków, która ma nauczyć ich przede wszystkim samodzielności, odpowiedzialności, umiejętnego planowania czasu, samodyscypliny.

Jak dziecko będzie uczyć się wirtualnie? Podsumujmy:
1. Wieczorem zrób plan na następny dzień. Rozpisz sobie godziny, w których będziesz uczyć się poszczególnych przedmiotów. Jeśli nie masz osobistego komputera, ustal to z rodzeństwem i rodzicami. Jeśli jesteś młodszym uczniem, możesz potrzebować do tego pomocy rodziców.
2. Przygotuj swoje miejsce pracy: biurko (stół), podręczniki, zeszyty, przybory do pisania i komputer z dostępem do internetu. Możesz mieć również stoper, na którym ustawisz sobie czas lekcji. Poproś domowników, aby nie przeszkadzali Ci w pracy. Jeśli jesteś młodszym uczniem, możesz potrzebować pomocy rodziców.
3. Wejdź na stronę szkoły www.spozarow.jastkow.pl »;, wybierz zakładkę "Dla ucznia" i kliknij na swoją klasę.
4. Wybierz przedmiot, który masz danego dnia. Kliknij na kartę z datą pod przedmiotem. Na karcie znajdziesz opis lekcji i potrzebne załączniki.
5. Pracuj zgodnie z instrukcją nauczyciela.
6. Pamiętaj o przerwach.
7. W razie trudności skontaktuj się przez media społecznościowe z nauczycielem lub zapisz trudność w zeszycie.
8. Nie stresuj się, gdy czegoś nie wiesz, nie potrafisz, nie rozumiesz, coś nie działa. Powiedz o tym nauczycielowi, rodzicom, a może ktoś z kolegów potrafi Ci to wyjaśnić (pamiętaj, by kontaktować się z nimi wyłącznie wirtualnie).

Szanowni Państwo, życzę wszystkim zdrowia i abyśmy mogli szybko spotkać się z uczniami w naszej szkole.

Z wyrazami szacunku

Krystyna Wawręta


Dzieci uczą Rodziców w domu

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci. W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl »; będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych. Zapraszamy do pobrania darmowych lekcji. By zachęcić rodziców do większego zaangażowania w wspólną naukę z dziećmi, CRL na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) organizuje konkursy dla dzieci i ich rodziców. Materiały można pobrać tutaj»;

PRZYDATNE WSKAZÓWKI DLA RODZICÓW

Szanowni Rodzice,
W związku z przejściem szkoły w tryb online zamieszczam rekomendacje dotyczące zdrowia psychicznego. To nietypowa sytuacja dla Państwa i dzieci. Zachowanie spokoju będzie miało duży wpływ na odporność zarówno psychiczną jak i fizyczną. Oczywiście, różnimy się między sobą i różnią się też nasze dzieci. Są takie (i mam nadzieję, że jest ich większość), które w obecnej sytuacji czują pewne podekscytowanie, ciekawość, a nawet radość (no w końcu nie trzeba chodzić do szkoły i tyle nowych ciekawych rzeczy dzieje się wokół). Są jednak i takie, które z dużym niepokojem i lękiem stale sprawdzają portale informacyjne, dopytują dorosłych, poszukują informacji o zagrożeniu. Jeszcze inne, mówią: dość! - już nie mogą oglądać, słuchać, czytać i rozmawiać na temat zagrożenia koronawirusem. Wszystkie, nawet te szczęśliwe, z różnym natężeniem i częstotliwością odczuwają nieprzyjemne uczucia. Boją się.....Ten strach, zupełnie zrozumiały w obecnej sytuacji, wymaga zaopiekowania przez nas dorosłych! Udostępniamy kilka ogólnych wskazówek profilaktyki zdrowia psychicznego TUTAJ »;


Materiały edukacyjne ‐ polecane platformy, strony i serwisy internetowe

Epodręczniki.pl

Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisji okręgowych

Podręcznik internetowy "Włącz Polskę!"

Portal lektury.gov.pl

Strona Centrum Nauki Kopernik

Strona Krajowego Biura Programu eTwinning

Serwis Ninateka

Serwis Muzykoteka Szkolna

Biblioteka Cyfrowa Polona

Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji

Serwis Telewizji Polskiej

Serwis Polskie Radio Dzieciom

Portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej

Serwis IPN Przystanek historia

LINKI DO MATERIAŁÓW EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

Informatory zawierające przykładowe zadania z rozwiązaniami

Przykładowe arkusze egzaminacyjne, próbne arkusze egzaminacyjne, filmy informacyjne o egzaminie ósmoklasisty

Arkusze egzaminacyjne z 2019 r.

Dodatkowe zestawy zadań (na stronach OKE)

Dodatkowe zestawy zadań (na stronach OKE)

Dodatkowe zestawy zadań (na stronach OKE)

Opisy materiałów edukacyjnych, platform, stron i serwisów internetowych można znleźć TUTAJ »;

Źródło: Departament Informacji i Promocji, Ministerstwo Edukacji Narodowej

ZAWIESZENIE ZAJĘĆ W SZKOLE

ZAJĘCIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W OŻAROWIE ZOSTAJĄ ODWOŁANE OD CZWARTKU (12 MARCA 2020) DO śRODY (25 MARCA 2020) WŁĄCZNIE. Ma to związek z wykrytym przypadkiem koronawirusa w naszym powiecie. Sytuacja jest rozwojowa, informacje co do dalszych działań zostaną przekazane w późniejszym terminie.

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Rodzicu,
• ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br.
• zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Nauczyciele przekazali uczniom zalecenia dotyczące pracy w domu. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
• jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
• przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
• rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
• śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Uczniu,
• pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
• przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
• odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
• przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

• Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
• Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590! Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc. Departament Informacji i Promocji Ministerstwo Edukacji Narodowej

Na podstawie: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach


Komunikat dla rodziców w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach europejskich przypadkami zachorowań na koronawirusa


komuniakat

Powiększ»

komuniakat

Powiększ»

Informacje dla osób powracających z północnych Włoch (GIS)

Informacje dla osób powracających z północnych Włoch (Ministerstwo Zdrowia)

Informacje dla osób podróżujących


Zebranie Rady Rodziców


Dnia 5 lutego 2020 roku (środa) o godzinie 16:00 odbędzie się zebranie Rady Rodziców. Serdecznie zapraszamy.


Informacje dotyczące zdrowego odżywiania


Zachęcamy do skorzystania z informacji zamieszczonych na stronie internetowej Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej. Na stronie można zaleźć przydatne informacje dotyczące zdrowego odżywiania oraz gotowe jadłospisy dla dzieci i młodzieży. Można się również zapisać na BEZPŁATNE konsultacje dietetyczne online.

Link do strony


Zebranie dla Rodziców


Dnia 10 stycznia 2020 roku (piątek) o godzinie 16:00 odbędzie się zebranie dla Rodziców. Serdecznie zapraszamy.


komunikacja


Informacja przygotowana przez Głównego Inspektora Sanitarnego przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na temat potencjalnych zagrożeń związanych z elektronicznymi papierosami.


E-papierosy oraz tytoń podgrzewany postrzegane są jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się one szczególnie atrakcyjne. Pozwalają one ukryć młodzieży nawyk palenia. Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący ją przed sięganiem po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości. Od 2011 roku aż sześciokrotnie wzrosła liczba polskich uczniów, którzy próbowali e-papierosa. Młodzież nie zdaje sobie sprawy, że e-papierosy, tak samo jak tradycyjne papierosy, uzależniają i wpływają negatywnie na zdrowie. Poniżej znajdą Państwo informację przygotowaną przez Głównego Inspektora Sanitarnego przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na temat potencjalnych zagrożeń związanych z elektronicznymi papierosami.

Informacja dotycząca zagrożeń związanych z elektronicznymi papierosami »


INFORMACJA dla Rodziców


Szkoła Podstawowa im. Anny i Andrzeja Nowaków w Ożarowie informuje, że od dnia 1 stycznia 2020 r. zmienia się cena obiadów dla dzieci i wynosi:
Zupa ‐ 2,20 zł
II danie ‐ 3,20 zł
Obiady będą dostarczane przez:
RESTAURACJA ‐ KAWIARNIA "U HANYSA"


Zebranie dla Rodziców


Dnia 12 listopada 2019 roku (wtorek) o godzinie 16:00 odbędzie się zebranie dla Rodziców. Serdecznie zapraszamy.


Ankieta dla Rodziców


Serdecznie zachęcamy do wypełnienia elektronicznej ankiety dotyczącej "Programu dla szkół" (program dotyczący owoców i warzyw w szkole) przygotowanej przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Ankieta jest anonimowa i będzie aktywna do 24 listopada 2019 roku.

Link do ankiety


Obchody Dnia Edukacji Narodowej


Dnia 17 października (czwartek) obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. W związku z tym, przychodzimy ubrani na galowo.


Spotkanie autorskie z Zofią Stanecką


Dnia 17 października (czwartek) odbędzie się spotkanie autorskie z Zofią Stanecką dla uczniów z klas I-III.

Wośp


Nowy rozkład jazdy od 01.10.2019 r.


Dowóz do szkoły
6.50 Szkoła
6.52 Ożarów
6.54 Marianka Ożarowska
6.57 Dudek
6.59 Wieczorek
7.09 Czesławice
7.14 Gutanów ‐ Krzyżówka
7.16 Szkoła

Powrót ze szkoły
14.45 Szkoła
14.48 Czesławice
14.55 Gutanów ‐ krzyżówka
15.07 Wieczorek
15.10 Dudek
15.12 Marianka Ożarowska
15.15 Ożarów
15.18 Szkoła


Dni wolne od zajęć dydaktyczno‐wychowawczych


Dyrektor Szkoły po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego ustala następujące dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno‐wychowawczych w roku szkolnym 2019/2020:
31 października 2019 r.
2,3 stycznia 2020 r.
21,22,23 kwietnia 2020 r. (dni egzaminów zewnętrznych dla klasy VIII)
30 kwietnia 2020 r.
12 czerwca 2020 r.
W tych dniach szkoła zapewnia uczniom zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.


Międzynarodowy Dzień Języków


Zebranie dla Rodziców


Dnia 23 września 2019 roku (poniedziałek) o godzinie 16:00 odbędzie się zebranie dla Rodziców. Serdecznie zapraszamy.


Informacje dotyczące dowozów w roku szkolnym 2019/2020


Dyrektor Szkoły informuje, że w roku szkolnym 2019/2020 dowóz uczniów do szkoły jest organizowany w formie dowozów regularnych. Oznacza to, że uczniom uprawnionym zgodnie z ar. 39 prawa oświatowego bezpłatny dowóz należy się:
‐ dzieciom z klas O-IV powyżej 3 km
‐ klas V-VIII powyżej 4 km.
Dla dzieci mieszkających bliżej 3 km lub 4 km bilet miesięczny mogą zakupić rodzice.
Cena biletu miesięcznego wynosi 98,94 zł.
Można wykupić bilet w 1 stronę na przejazd rano lub po południu ‐ połowa ceny biletu. Istnieje możliwość zakupu biletu jednorazowego bezpośrednio u kierowcy.
Od dnia 3 września autobus po dzieci będzie wyjeżdżał spod szkoły o 6.50 następującą trasą:

6.50 ‐ Ożarów szkoła
6.52 ‐ Ożarów
6.54 ‐ Marianka Ożarowska
6.57 ‐ Dudek
6.59 ‐ Sałęga
7.09 ‐ Czesławice
7.14 ‐ Gutanów krzyżówka
7.16 ‐ Ożarów szkoła

Odwóz następującą trasą:

14.30 ‐ Ożarów Szkoła
14.33 ‐ Czesławice
14.39 ‐ Gutanów krzyżówka
14.51 ‐ Sałęga
14.53 ‐ Dudek
14.55 ‐ Marianka Ożarowska
14.57 ‐ Ożarów
15.00 ‐ Ożarów szkoła

Informacja dotycząca uczniów z obwodu szkoły, którym przyznano bezpłatne bilety na podstawie odległości do szkoły dostępna jest w sekretariacie.


Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy
PRZEDSTAWICIELI WOJENNEGO POKOLENIA,
OSOBY URODZONE PRZED DRUGĄ WOJNĄ ŚWIATOWĄ

na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w naszej szkole 2 września 2019 roku o godzinie 10:15.

Przekroczenie progów szkoły przedstawicieli wojennego pokolenia w sposób symboliczny dokończy przerwaną przed osiemdziesięciu laty edukację. Inicjatywa "Przerwany Marsz", w której nasza szkoła bierze udział jest próbą stosownego podziękowania pokoleniu Dzieci Wojny za to co zrobili dla Polski, mimo tego, że czas okupacji, który naznaczył ich dzieciństwo, z pewnością skruszył przekonanie o dobru drzemiącym w ludziach i sprawiedliwości dziejowej. Tak klamrą po osiemdziesięciu latach od tamtych dni spróbujemy symbolicznie zamknąć Przerwany Marsz.

W programie uroczystości m. in.:
‐ odśpiewanie Hymnu Narodowego
‐ odsłuchanie Hymnu Polskich Dzieci Wojny
‐ wyświetlenie filmu o wojnie i dzieciach wojny (premiera 2-go września)
‐ odczytanie Apelu Pokoju do Świata
‐ zapalenie zniczy i złożenie kwiatów w miejscach pamięci
Serdecznie zapraszamy.

przerwany marsz

Źródło: www.przerwanymarsz.pl

Zmiany dotyczące dowozu w roku szkolnym 2019/2020


Od 3 września nastąpi zmiana w organizacji dowozu uczniów do szkoły. Szczegółowe informacje zostaną podane na Rozpoczęciu Roku Szkolnego oraz zamieszczone wkrótce na stronie internetowej szkoły.


Rozpoczęcie roku szkolnego


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 2 września 2019 roku.
Autobus po uczniów wyjeżdża spod szkoły o godzinie 8:00.
Msza Święta o godzinie 9:00 w Kościele w Garbowie.
Rozpoczęcie roku szkolnego w szkole o godzinie 10:15.
Po zakończonej uroczystości dzieci zostaną odwiezione do domu autobusem szkolnym.


Zmainy dotyczące obiadów w roku szkolnym 2019/2020


Szkoła Podstawowa im. Anny i Andrzeja Nowaków w Ożarowie informuje, że w roku szkolnym 2019/2020 obiady będą dostarczane przez Restaurację ‐ Kawiarnię "U Hanysa" z Miłocina.
W związku z tym zmienia się cena za obiady i będzie wynosiła:
Zupa ‐ 1,70 zł (wtorek, czwartek)
II Danie ‐ 3,00 zł (poniedziałek, środa, piątek)
Aby dziecko korzystało z obiadów, trzeba złożyć pisemną KARTĘ ZGŁOSZENIA DZIECKA NA OBIADY w sekretariacie szkoły (dostępna poniżej). Jeżeli okaże się, że dziecko nie będzie chciało później korzystać z obiadów, również trzeba złożyć pisemną rezygnację .
Nieobecność dziecka można zgłaszać telefonicznie do szkoły i poprzez program komputerowy dzień wcześniej przed nieobecnością dziecka w szkole. Wpłaty za obiady można uregulować w sekretariacie szkoły lub wpłacając na konto podane w programie obiadowym do 15 dnia każdego miesiąca.

Karta zgłoszenia dziecka na obiady »


Informacja o podręcznikach dla oddziału przedszkolnego


Poniżej znajdziecie Państwo informacje o podręcznikach, które będą obowiązywać w oddziale przedszkolnym w roku szkolnym 2019/20.

informacja o podręcznikach »


Informacja o podręcznikach do religii


Poniżej znajdziecie Państwo informacje o podręcznikach, które będą obowiązywać na lekcjach religii w roku szkolnym 2019/20.

informacja o podręcznikach »


Zebranie Rady Rodziców


Serdecznie zapraszamy na zebranie Rady Rodziców, które odbędzie się 3 czerwca o godzinie 16:30.


REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH


Rekrutacja

Poniżej znajdziecie Państwo wszelkie informacje dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.


Zebranie dla Rodziców


Dnia 2 kwietnia 2019 roku (wtorek) odbędzie się zebranie dla Rodziców.
Rodziców uczniów z klas 7 i 8 zapraszamy na godzinę 16.00 - odbędzie się spotkanie z doradcą zawodowym z Poradni Psychologiczno-Pedagogogicznej.
Rodziców uczniów z pozostałych klas zapraszamy na godzinę 16:30.


List Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji do rodziców

List Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji do rodziców

Wersja w pdf»


Zebranie dla Rodziców


Zebranie dla Rodziców odbędzie się w środę 30 stycznia 2019r. o godzinie 16.00 Serdecznie zapraszamy.


Zmiana ceny obiadów


Od 2 stycznia 2019 roku obowiązują następujące ceny obiadów: zupa ‐ 0,60 zł, II danie ‐ 1,60 zł.


Zaproszenie na Spotkanie Wigilijne


cebularze

Serdecznie zapraszamy na Spotkanie Wigilijne w Szkole Podstawowej im. Anny i Andrzeja Nowaków w Ożarowie, które odbędzie się 20 grudnia 2018 roku o godz. 13:30.
W programie:
‐część artystyczna przygotowana przez uczniów,
‐wspólne śpiewanie kolęd,
‐poczęstunek.

Dyrektor i Społeczność Szkoły


BADANIA DZIECI Z KLAS CZWARTYCH
w ramach Programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki i leczenia nadwagi i otyłości w populacji dzieci w Gminie Jastków na lata 2018‐2019


We wtorek (11 grudnia) odbędą się badania uczniów w ramach Programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki i leczenia nadwagi i otyłości w populacji dzieci w Gminie Jastków na lata 2018‐2019. Szczegóły dotyczące badań poniżej.

informacja o badaniach »


Program polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki i leczenia nadwagi i otyłości w populacji dzieci w Gminie Jastków na lata 2018‐2019


Celem programu jest dostarczenie dzieciom zarówno wiedzy jak i narzędzi, dzięki ktorym świadomie będą mogły dokonywać wyboru jakości swojego życia. Informacje dotyczące programu znajdują się poniżej.

FILM ‐ prezentacja dla rodziców

Broszura informacyjna dla rodziców


Projekt "Walka z nadwagą i otyłością w klasach IV-VI szkół podstawowych"


Celem projektu jest zapoznanie dzieci ze zdrowym trybem życia poprzez wdrożenie prawidłowej diety, odpowiednią aktywność fizyczną oraz kształtowanie właściwych nawyków oraz postaw. Wszystkie dzieci biorące udział w projekcie zostaną objęte wsparciem w postaci udziału w badaniu oraz zajęciach profilaktycznych ze specjalistami. Szczegółowe informacje dotyczące projektu, a także pliki do pobrania znajdują się poniżej.


Projekt "Atrakcyjne szkolnictwo w Gminie Jastków"


Wszelkie informacje dotyczące Projektu "Atrakcyjne szkolnictwo w Gminie Jastków" można znaleźć w zakładce

PROJEKT.


Zebranie z rodzicami


Spotkanie z rodzicami odbędzie się w środę (14 listopada) o godzinie 16.oo.
Wszystkich rodziców serdecznie zapraszamy.


Plan lekcji na rok szkolny 2018/19 obowiązujący od 15 października 2018 r.


plan lekcji

plan lekcji »


Zebranie Rady Rodziców


Zebranie Rady Rodziców odbędzie się we wtorek 16. 10. 2018r. o godzinie 16.30. Serdecznie zapraszamy.


Zarządzenie Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Anny i Andrzeja Nowaków w Ożarowie z dnia 26.09.2018 r. w sprawie dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych


Na podstawie §5 rozporządzenia MEN z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego w szkołach publicznych (Dz. U. z 28.08.2017 poz. 1603) zarządza się, co następuje:
§ 1
Dyrektor Szkoły po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego ustala następujące dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2018/2019:

15 października 2018 r.
2 listopada 2018 r.
21 grudnia 2018 r.
15, 16, 17 kwietnia 2019 r.- dni egzaminów zewnętrznych dla klas VIII
30 kwietnia 2019 r.
2 maja 2019 r.
W tych dniach szkoła zapewnia uczniom zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

§ 2
Zarządzenie obowiązuje od dnia podpisania.

Zebranie z rodzicami


Spotkanie z rodzicami odbędzie się we czwartek (13 września) o godzinie 16.oo.
Wszystkich rodziców serdecznie zapraszamy.


Plan lekcji na rok szkolny 2018/19


plan lekcji

plan lekcji »


Informacja o podręcznikach dla oddziału przedszkolnego


Poniżej znajdziecie Państwo informacje o podręcznikach, które będą obowiązywać w oddziale przedszkolnym w roku szkolnym 2018/19.

informacja o podręcznikach »


Co rodzic powinien wiedzieć w nowym roku szkolnym 2017/18?


broszura MEN

Broszura MEN »


Regulamin dowozu i odwozu uczniów

regulamin dowozów »