Z życia szkoły

Rok szkolny
2012/13

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Nareszcie nadeszły z niecierpliwością oczekiwane przez wszystkich wakacje! 28 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uroczystość rozpoczęła się od pożegnania absolwentów. Ważnym jej elementem było ślubowanie uczniów klasy szóstej, poprzedzone odśpiewaniem hymnu państwowego oraz po raz pierwszy w historii, hymnu naszej szkoły. Dyrektor szkoły, Pani Krystyna Wawręta powitała młodzież, nauczycieli i przybyłych gości oraz skierowała kilka miłych słów do uczniów kończących szkołę. Potem uczniom klasy szóstej zostały wręczone świadectwa ukończenia szkoły podstawowej - najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Rodzice tych uczniów otrzymali listy gratulacyjne. Bardzo serdecznie pożegnali swoich starszych kolegów piątoklasiści, którzy oprócz życzeń przygotowali dla nich słodkie bukieciki z cukierków. Rodzice uczniów, którzy ukończyli szkołę przekazali na ręce Pani Dyrektor pamiątkowy upominek dla szkoły. Były to książki do biblioteki szkolnej.
W dalszej części uroczystości odbyło się zakończenie roku dla pozostałych uczniów. Pani Dyrektor podsumowała kończący się rok szkolny. Później wręczyła świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe najlepszym uczniom z klas I-V. Opiekunowie organizacji szkolnych wręczyli także nagrody tym, którzy najaktywniej pracowali podczas ubiegłego roku szkolnego. Nagrodzeni zostali również ci, którzy systematycznie oszczędzali w SKO oraz uczniowie, którzy odnieśli sukcesy w konkursach przedmiotowych. Na zakończenie wystąpiła młodsza grupa teatrzyku szkolnego. W jej wykonaniu zobaczyliśmy przedstawienie o tematyce zdrowotnej. Później wszyscy po raz ostatni w bieżącym roku szkolnym spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami.


Posmakuj, zasmakuj klasy 3

Spróbuj, posmakuj, zasmakuj Spróbuj, posmakuj, zasmakuj

11 czerwca 2013 roku uczniowie klasy trzeciej pod opieką wychowawczyni Pani Edyty Paproty od samego rana przygotowywali owocowe smakołyki. Potem częstowali nimi wszystkich uczniów szkoły. Przyłączyli się w ten sposób do akcji zapoczątkowanej przez klasę drugą "Spróbuj, posmakuj, zasmakuj", propagującą zdrowy styl odżywiania. Każdemu bardzo smakowały specjały przygotowane przez trzecioklasistów. Dziękujemy za zdrowy i smaczny poczęstunek.


Smaczne kanapki z nowalijek

Spróbuj, posmakuj, zasmakuj Spróbuj, posmakuj, zasmakuj

7 czerwca 2013 roku uczniowie klasy pierwszej pod opieką wychowawczyni Henryki Kowalik-Stolarz od samego rana przygotowywali smaczne kanapki w szkolnej stołówce. Niezwykłe zadanie dnia wynikało z realizacji szkolnego programu: "Spróbuj, posmakuj, zasmakuj". Dzieci przyniosły świeże nowalijki: sałatę, rzodkiewkę, szczypiorek, paprykę, zielony ogórek i pomidory. Świeże pieczywo uczniowie najpierw smarowali masłem, kładli wędlinę, żółty serek i własnoręcznie dekorowali przyniesionymi składnikami. Na drugiej przerwie śniadaniowej na dolnym korytarzu, pierwszoklasiści zaprosili uczniów całej szkoły na wspólny poczęstunek. Każdy z uczestników chwalił inicjatywę młodszych kolegów. Kolorowe, pachnące kanapki dzielnych pierwszaków wszystkim dzieciom bardzo smakowały. To najlepsza nagroda i ocena dla całej klasy pierwszej. Dziękujemy!

wychowawczyni kl. 1 - Henryka Kowalik-Stolarz


Festyn rodzinny w Jastkowie

Festyn w Jastkowie Festyn w Jastkowie

25 maja odbył się w Jastkowie festyn rodzinny. W tym roku przyświecało mu hasło: „Jesteśmy razem w nauce i w zabawie”W czasie festynu uczniowie wszystkich szkół naszej gminy zaprezentowali swoje programy artystyczne, odbyły się występy zespołów ludowych oraz grup tanecznych i wokalnych. Było też wiele dodatkowych atrakcji. Każda szkoła przygotowała stoiska, na których oferowała uczestnikom festynu ciekawe zabawy lub wykonanie upominku dla siebie lub mamy z okazji Dnia Matki. Pogoda nam dopisała, zabawa była świetna.


Wycieczka do Wojciechowa

Wycieczka do Wojciechowa Wycieczka do Wojciechowa

Czwartek - 23 maja 2013 roku był wyjątkowym dniem dla dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów klasy pierwszej oraz licznej grupy dzieci z klubów przedszkolaka w Ługowie i Ożarowie. Wraz z rodzicami i wychowawczyniami: p. Anetą Chabros i Henryką Kowalik-Stolarz ponad czterdziestoosobowa grupa wyruszyła wycieczkę do pobliskiego Wojciechowa. Dzień zapowiadał się ciekawie, mimo pochmurnej pogody. W Wojciechowie dzieci dokładnie poznały pracę sławnego kowala, jego wielką kuźnię i oryginalne wyroby z żelaza. Artysta wszystkich zauroczył wspaniałymi opowieściami o ciężkiej, a zarazem niezwykłej, długoletniej pracy w kuźni. Na oczach dzieci i rodziców, pan Czerniec wykonał podkowę, którą w prezencie podarował naszej szkole na szczęście. Oprowadził wycieczkę pokazując dyplomy, wyróżnienia, pamiątkowe zdjęcia z ważnymi ludźmi, którzy odwiedzali kuźnię w Wojciechowie oraz wyroby takie jak: miecze, łańcuchy, podkowy, świeczniki, różnorodne ozdoby dekoracyjne itp. Na pamiątkę wizyty u kowala , oprócz wspólnego zdjęcia dzieci zostały naznaczone "kowalowym talizmanem szczęścia".
Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie mini zoo w Wojciechowie. Niektóre dzieci po raz pierwszy spotkały się oko w oko z prawdziwymi egzotycznymi zwierzętami: lwem, lamą, małpami, wielbłądami, także z licznymi krajowymi ptakami i ssakami. Były wśród nich: łosie, jelenie, kozy, owce, pawie, czaple, osły itp.
Na zakończenie wyprawy odbyło się wspólne ognisko, pieczenie kiełbasek i wesołe zabawy dzieci na pięknym placu zabaw w pobliżu wcześniej zwiedzanego mini zoo. Radości było co nie miara. Zarówno dzieciom, jak i rodzicom dzień ten dostarczył wielu miłych wrażeń.

Henryka Kowalik-Stolarz


Uroczystość nadania imienia

Nadanie imienia Nadanie imienia

zobacz więcej zdjęć »

Do uroczystości nadania imienia Anny i Andrzeja Nowaków przygotowywaliśmy się od momentu wybrania ich w 2009 r. przez mieszkańców Ożarowa i Ługowa oraz społeczność szkolną na patronów Szkoły Podstawowej w Ożarowie. Podejmowaliśmy działania mające na celu zdobycie informacji, dokumentów, fotografii związanych z życiem, działalnością państwa Nowaków. Nawiązaliśmy współpracę z rodziną oraz z organizacją kombatancką Zaporczyków. Nasi uczniowie, pod kierunkiem nauczycieli, podejmowali różnorodne działania mające na celu pogłębienie wiedzy na temat patronów w ramach projektów "Nasz Patron" i "Pogłębiamy wiedzę o naszych patronach". Rezultatem tych działań jest m.in. opracowana biografia Anny i Andrzeja Nowaków wraz ze wspomnieniami mieszkańców. Dzieci brały udział w konkursach: plastycznym, literackim, wiedzy o patronach. Wydały dwa numery gazetki szkolnej w całości poświęcone przygotowaniom do uroczystości. Stworzyły mapę miejsc związanych z patronami, przeprowadziły szereg wywiadów z mieszkańcami Ożarowa i Ługowa. Cała społeczność szkolna została dobrze przygotowana do tej wyjątkowej chwili, którą przeżywaliśmy 20 maja 2013 r. Tego dnia bowiem, Szkoła Podstawowa w Ożarowie oficjalnie otrzymała imię Anny i Andrzeja Nowaków.
Ceremonię zainaugurowała Msza Święta w kaplicy pw. św. Maksymiliana Kolbe w Ożarowie. W świątyni licznie zgromadzili się honorowi goście, nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie, rodzice, absolwenci i okoliczni mieszkańcy. Uroczystego wprowadzenia sztandarów (oprócz pocztu sztandarowego rodziców były obecne dwa poczty sztandarowe organizacji Zaporczyków) dokonała Orkiestra Dęta Gminy Jastków, która uświetniła uroczystość zarówno w kościele jak i w szkole.

czytaj dalej »

tekst homilii wygłoszonej w czasie mszy świętej »


Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej

Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej

Dnia 9 maja 2013 roku w naszej szkole odbył się Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej z okazji Dnia Europy. Konkurs został zorganizowany dla klas IV-VI. Z każdej klasy wybrano po trzech przedstawicieli. Z klasy IV udział w konkursie wzięli Marysia Klarecka, Łukasz Woźniak i Adrian Pasternak. Z klasy V wybrano Michała Perduna, Kamila Pietraka i Bartosza Woźniaka. Klasę VI reprezentowali Monika Kasprzak, Jan Nakonieczny i Mateusz Woliński. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą na temat Unii Europejskiej, jej instytucji, symboli, państw członkowskich i ich stolic. Rywalizacja była bardzo wyrównana, jednak najwięcej punktów zdobyła reprezentacja klasy piątej: Michał Perdun, Kamil Pietrak i Bartosz Woźniak. Drugie miejsce zajęła klasa VI, a trzecie miejsce klasa czwarta. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Uczniowie uczęszczający na Koło Europejskie pomagali w prowadzeniu konkursu. Publiczność również aktywnie brała udział w konkursie nie tylko dopingując swoich faworytów, ale także odpowiadając na wylosowane pytania. Za poprawną odpowiedź każdy otrzymywał słodką nagrodę.


"Kocham Cię Polsko!"

Kocham Cię Polsko! Kocham Cię Polsko!

6 maja 2013r. uczciliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dla wszystkich Polaków to majowe święto jest dniem szczególnym. Dzień 3 maja ustanowiono świętem narodowym w dowód pamięci o przodkach, którzy pragnęli ocalić kraj przed upadkiem. My uczciliśmy to święto pogłębiając wiedzę o Polsce uczestnicząc w konkursie „Kocham Cię Polsko!”. Do rywalizacji stanęły dwie drużyny: białych i czerwonych. W każdej z nich znajdował się reprezentant klasy drugiej, trzeciej, czwartej i piątej. Drużynie białych przewodniczyła Kamila Szczęsna. Do tej grupy należeli: Łukasz Woźniak, Agnieszka Kasprzak oraz Kacper Chyła. Kapitanem drużyny czerwonych był Bartosz Woźniak, a pod jego przewodnictwem na pytania odpowiadali: Marysia Klarecka, Ola Jabłońska oraz Daniel Rusinek. Uczestnicy konkursu wykazali się znajomością polskich bajek, ortografii, regionów Polski, polskich piosenek oraz ogólną wiedzą o Polsce. Do zwycięstwa potrzeba jednak jeszcze trochę szczęścia. Przez większość czasu prowadziła drużyna Bartka, ale w finale karta się odwróciła i ostatecznym zwycięzcą została drużyna Kamilki. Przez cały czas drużynom dzielnie kibicowała publiczność.


Kolejne sukcesy Mai i Natalki

nasze sukcesy

29 kwietnia Maja Chabros i Natalka Filipczuk miały okazję pochwalić się wszystkim uczniom szkoły kolejnymi osiągnięciami szachowymi. W Turnieju Juniorów do lat 8 "Wiosna z szachami" Maja zajęła II miejsce, a Natalka III. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


"Spróbuj, posmakuj, zasmakuj II"

Spróbuj, posmakuj, zasmakuj Spróbuj, posmakuj, zasmakuj

Do akcji "Spróbuj, posmakuj, zasmakuj", zainicjowanej przez drugoklasistów przyłączyły się dzieci z oddziału przedszkolnego. Celem tej akcji jest propagowanie zdrowego stylu odżywiania. 29 kwietnia przedszkolaki pod opieką i przy pomocy Pani Anety Chabros przygotowały przepyszne kanapki. Do ich degustacji zaprosili wszystkie dzieci i pracowników szkoły. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły bardzo się napracowali, ale wszystkim kanapki smakowały, bo trzeba przyznać, że były wyśmienite. Za poczęstunek bardzo dziękujemy!


Dzień Ziemi

Dzień Ziemi Dzień Ziemi

Dzień Ziemi obchodzony jest na całym świecie 22 kwietnia. W naszej szkole odbył się z tej okazji uroczysty apel, którego celem jest promowanie postaw ekologicznych. Inscenizację o tematyce ekologicznej przygotowali uczniowie klasy piątej pod opieką Pani Barbary Czubak. Główne hasło tegorocznego apelu to: "Ziemia jest naszym domem, chrońmy ją". Piątoklasiści w zabawny sposób przypomnieli nam zasady, których należy przestrzegać, aby nasza planeta była czysta i byśmy mogli na niej zdrowo żyć. Potem odbył się niezwykły pokaz mody. Kreacje modelek były imponujące. I pomyśleć, że to były ... śmieci!


Dzień Samorządności

Dzień Samorządności Dzień Samorządności

19 kwietnia obchodziliśmy Dzień Samorządności. W tym dniu władzę przejęli uczniowie, a zajęcia zaplanował Samorząd Uczniowski. Na rozpoczynającym ten dzień apelu - Pani Dyrektor symbolicznie "przekazała" władzę uczniom. Niektórzy z nich zastępowali nauczycieli, mieli okazję poznać ich pracę, która wcale nie jest łatwa ... W sklepiku szkolnym ogłoszono wielką obniżkę cen. Na korytarzu odbyła się loteria fantowa. Tego dnia wszystkie numerki były szczęśliwe, tak więc nikt nie otrzymał niskiej oceny. Odbyło się losowanie dodatkowych "nieprzygotowań" do lekcji. W czasie przerw porządku na korytarzach pilnowali uczniowie, dzwonili również na przerwy i na lekcje. Chętnych było bardzo wielu. Niektórzy nawet zasiedli na "dyrektorskim" fotelu. Dzień upłynął w bardzo wesołej atmosferze i co ważne - bezpiecznie. Wielka szkoda, że po lekcjach znowu władzę trzeba było oddać dorosłym. No cóż ... "Dzień Samorządności" znów będzie za rok.


"Twój dar serca dla hospicjum"

Twój dar serca

W Szkole Podstawowej w Ożarowie przeprowadzono zbiórkę pieniędzy w ramach akcji "Twój dar serca dla hospicjum" z przeznaczeniem dla lubelskiego hospicjum im. Małego Księcia. Koordynatorem tej akcji została pani Henryka Kowalik-Stolarz. Po zarejestrowaniu naszej szkoły w celu przystąpienia do akcji, uczniowie pracujący w Samorządzie Uczniowskim zadeklarowali swoją pomoc. Na szkolnej tablicy ogłoszeń zamieszczono stosowny komunikat, plakat z logo akcji oraz wybrano odpowiedzialnych za zbieranie pieniędzy do specjalnej puszki. W dniu rozpoczynającym akcję zgromadzono wszystkich uczniów naszej szkoły, nauczycieli i wychowawców w jednej sali lekcyjnej. Zaprezentowano materiał filmowy pod tytułem "Inny adres zamieszkania". W ciekawy sposób przedstawiono trudną i niezwykle odpowiedzialną pracę personelu i założyciela hospicjum - zakonnika Filipa Buczyńskiego. Uczniowie z uwagą obejrzeli ten dokument. W klasach pod kierunkiem swoich wychowawców przeprowadzono dyskusję z dziećmi na temat pomocy materialnej wobec umierających i nieuleczalnie chorych dzieci. Akcja w naszej szkole trwała od 17 marca do 12 kwietnia 2013 roku. Za okazany dar serca anonimowi darczyńcy otrzymywali plakietki z logo akcji. Wypełnioną po brzegi puszkę z pieniędzmi dostarczono do organizatora akcji Społecznego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. J. III Sobieskiego w Lublinie. Na razie nie znamy wartości zebranej kwoty na rzecz hospicjum. Cieszymy się jednak, że udało się nam wesprzeć podopiecznych hospicjum. Za rok podobnie poruszymy serca ludzi dobrej woli, by aktywnie włączyli się w akcję na rzecz lubelskiego hospicjum. Na ten moment serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie i pomoc materialną.

Opracowała: koordynator akcji - Henryka Kowalik-Stolarz


Dzień otwartych drzwi

Dzień otwartych drzwi Dzień otwartych drzwi

Dnia 12 kwietnia odbył się w naszej szkole Dzień Otwartych Drzwi. W spotkaniu wzięły udział dzieci z Ożarowa, Ługowa i Czesławic. Spotkanie rozpoczęło się wspólną zabawą. Kiedy minęła trema, dzieci pod opieką nauczycielek wyruszyły na „wycieczkę po szkole”. Obejrzały sale lekcyjne oraz zgromadzone w nich pomoce dydaktyczne i zabawki. Potem zwiedziły pokój nauczycielski i gabinet dyrektora. Kolejnym punktem spotkania było wspólne wykonanie pracy plastycznej. Mali uczestnicy spotkania swoimi paluszkami, za pomocą kolorowych farb i wody, na szarym papierze wyczarowali piękne kwitnące drzewko wiśni. Wykonana praca stała się dekoracją szkolnej gazetki. Potem odbyły się zabawy z chustą animacyjną i zagadki. Dzieci w nagrodę za wykonanie przygotowanych zadań otrzymały kolorowe baloniki. W tym czasie rodzice wzięli udział w spotkaniu z Panią dyrektor i nauczycielką oddziału przedszkolnego. Wszystkich to piątkowe popołudnie wprawiło w dobry nastrój.


Podsumowanie projektu "Pogłębiamy wiedzę o naszych patronach"

Pogłębiamy wiedzę o naszych patronach Pogłębiamy wiedzę o naszych patronach

zobacz więcej zdjęć »

10 kwietnia odbyło się podsumowanie projektu, który realizowaliśmy w związku z nadaniem imienia naszej szkole. Jego celem było pogłębienie wiedzy o naszych patronach. Przez kilka miesięcy pracowaliśmy w różnych sekcjach. Teraz mieliśmy okazję zaprezentować to, co udało nam się zrobić. Uczniowie z sekcji dziennikarskiej opracowali specjalne wydanie naszej szkolnej gazetki: "Niecodziennik". Sekcja reporterska ogłosiła konkurs na najciekawszy wywiad z mieszkańcami Ożarowa i Ługowa. Przedstawiła wszystkim ten, który zwyciężył w konkursie. Sekcja geograficzna przygotowała przedstawiła mapę miejsc związanych z patronami. Zadaniem sekcji konkursowej było przygotowanie pytań do konkursu wiedzy o naszych patronach. Konkurs ten odbył się w czasie podsumowania projektu. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali ogromny zasób wiadomości o naszych patronach, jednak największą wiedzą na temat życia Anny i Andrzeja Nowaków wykazali się uczniowie z drużyny "żółtych": Natalka Kosior (kl. 2), Agnieszka Kasprzak (kl. 3), Zuzia Jabłońska (kl. 4), i Kamil Pietrak (kl. 5). Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe.


"Spróbuj, posmakuj, zasmakuj"

Kuchenne rewolujce drugoklasistów Kuchenne rewolujce drugoklasistów

Drugoklasiści byli inicjatorami dnia pod hasłem "Spróbuj, posmakuj, zasmakuj". Celem akcji było propagowanie zdrowego stylu odżywiania, podniesienie świadomości dzieci w zakresie korzyści płynących ze spożywania warzyw. Pod opieką pani Anny Perdun i wsparciu rodziców uczniowie przygotowali przysmaki z marchewki. Podczas przerwy częstowali nimi uczniów i pracowników naszej szkoły. Marchewkowe potrawy cieszyły się dużym powodzeniem, zwłaszcza wśród dzieci z oddziału przedszkolnego. Wszyscy byli pod wrażeniem apetytu maluchów i ich ogromnej świadomości na temat zalet spożywania warzyw pod różną postacią. Miło było patrzeć jak ze stołu znikają marchewkowe przekąski.
A oto treść zaproszenia, które uczniowie klasy drugiej wręczali wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły:

Kuchenne rewolujce drugoklasistów


Apel wielkanocny

Apel wielkanocny Apel wielkanocny

27 marca odbył się przedświąteczny apel. Uczniowie pod opieką Pani Elizy Komsty przygotowali wiersze i piosenki o tematyce wielkanocnej. Przypomnieli nam zwyczaje i tradycje świąteczne. Samorząd Uczniowski przygotował zagadki o tematyce wielkanocnej, za rozwiązanie których można było otrzymać cukierki.


Pierwszy dzień wiosny

eksperymenty eksperymenty

zobacz więcej zdjęć »

21 marca - w pierwszy dzień wiosny, w ramach projektu"Szkolni odkrywcy na tropie", mieliśmy okazję samodzielnie "poeksperymentować". Sala nr 4 na chwilę zamieniła się w prawdziwe laboratorium chemiczne. My - pod kierunkiem profesjonalistów - mogliśmy wykonać kilka doświadczeń, które prawdę mówiąc bardzo nas zadziwiły. Otrzymywaliśmy roztwory w różnych kolorach, a potem balonik sam się nadmuchiwał. Eksperymenty bardzo nam się podobały.

konkurs recytatorski konkurs recytatorski

Po zakończeniu doświadczeń odbył się coroczny Szkolny Konkurs Recytatorski. Uczestników było bardzo wielu. Recytacje odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych. Przysłuchiwali się im wszyscy uczniowie, niektórzy rodzice oraz nauczyciele. Wszystkie dzieci zaprezentowały się bardzo pięknie. Oprócz trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii, jury przyznało wiele wyróżnień. Niektórzy wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym - "Kangur"


Gminny Konkurs Matematyczny dla klas 5

konkurs matematyczny konkurs matematyczny

13 marca odbył się w naszej szkole X Gminny Konkurs Matematyczny dla klas 5. Wzięło w nim udział pięć drużyn. Wszyscy uczestnicy prawie bezbłędnie odpowiadali na zadane pytania i rozwiązywali postawione przed nimi zadania. W efekcie różnice punktowe między drużynami były bardzo niewielkie. Jednak zwycięzca mógł być tylko jeden. Najwięcej punktów zdobyła drużyna z Jastkowa. Reprezentanci jastkowskiej szkoły za zajęcie I miejsca otrzymali dyplom oraz nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami ufundowanymi przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.


Dzień Kobiet

Dzień Kobiet Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet chłopcy, pod opieką Pani Blanki Gwiazdy - Alter oraz Pana Grzegorza Kowalczyka, przygotowali zabawny apel. Śpiewali piosenki, recytowali wiersze, przedstawili śmieszne scenki, a na koniec wręczyli wszystkim paniom przygotowane na tę okazję upominki. Dziewczynki otrzymały lizaki, a panie pracujące w szkole piękne, własnoręcznie wykonane naszyjniki. Wszystkie kobiety dzień ten będą mile wspominać.


Nasze sukcesy

nasze sukcesy nasze sukcesy

W czasie ferii zimowych kilkoro z naszych uczniów wzięło udział w organizowanych w tym czasie turniejach szachowych. Były to bardzo udane konkursy dla naszych dzieci. Największe sukcesy odniosły w nich: Maja Chabros z oddziału przedszkolnego oraz Oliwia Mańka z I klasy. Cała szkoła miała okazję obejrzeć dyplomy oraz nagrody zdobyte przez dziewczynki. Dużym sukcesem było również III miejsce Michała Perduna w konkursie wiedzy biblijnej, który odbył się w Garbowie tuż po feriach. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Podsumowanie I półrocza

Podsumowanie półrocza Podsumowanie półrocza

W ostatni dzień przed feriami odbył się apel, na którym Pani dyrektor podsumowała I półrocze. Przedstawiła wyniki klasyfikacji, przypomniała najważniejsze wydarzenia z życia szkoły, które miały miejsce w I półroczu. Nie zapomniała również o sukcesach naszych uczniów.
Wszyscy, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce zostali wymienieni na forum całej szkoły i nagrodzeni brawami. Uczniowie o 100% frekwencji za swoją sumienność i wytrwałość otrzymali nagrody.
Podsumowano również konkurs plastyczny, którego tematem było bezpieczeństwo podczas zabaw zimowych. Pani pedagog wręczyła zwycięzcom nagrody, a pozostałym uczestnikom nagrody pocieszenia.


Choinka szkolna

Zabawa choinkowa Zabawa choinkowa

zobacz więcej zdjęć »

W czwartek, 7 lutego odbyła się oczekiwana z niecierpliwością przez wszystkich uczniów naszej szkoły zabawa choinkowa. Jak co roku imprezę rozpoczęły występy dzieci. Zgromadziły one na widowni liczną publiczność. Gościliśmy rodziców naszych małych aktorów, ich babcie, dziadków, innych krewnych i znajomych oraz naszych absolwentów. Przed tak świetną publicznością wystąpiły przedszkolaki, drugoklasiści, młodsza i starsza grupa teatralna "Iskierek" oraz zespół instrumentalny i taneczny. Naprawdę było co oglądać. Wszyscy występujący na scenie otrzymali długie i głośne brawa, które rzeczywiście im się należały. Potem dzieci zostały zaproszone przez rodziców na poczęstunek, przygotowany dla nich specjalnie na tę okazję. Każdy z uczniów otrzymał też paczkę ze słodyczami. Potem do godzin wieczornych trwała dyskoteka, na której wszyscy bawili się świetnie. Dzień ten dostarczył wszystkim wielu wrażeń.


Gminny Konkurs Matematyczny dla klas VI

Konkurs matematyczny Konkurs matematyczny

6 lutego odbył się X Gminny Konkurs Matematyczny dla klas VI. W bieżącym roku szkolnym my byliśmy jego organizatorami. W konkursie wzięły udział cztery szkoły z naszej gminy. Przebiegał on w zabawowej formie. Wśród kilku konkurencji znalazło się m. in. losowanie pytań, krzyżówka, zabawa w "Intruza", rebusy matematyczne oraz bajka o Kopciuszku. Wszystkie drużyny bardzo sprawnie radziły sobie ze stawianymi przed nimi zadaniami. Liczby zgromadzonych przez każdą drużynę punktów były bardzo zbliżone, ale najwięcej zdobyli uczniowie z Jastkowa. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!


Dzień Seniora

Dzień Seniora Dzień Seniora

zobacz więcej zdjęć »

25 stycznia gościliśmy w szkole babcie i dziadków naszych najmłodszych uczniów. Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka dzieci przygotowały pod opieką swoich Pań wspaniałe przedstawienie. Uroczystość rozpoczęły przedszkolaki swoim "Cyrkowym przedstawieniem", potem pierwszoklasiści z uczniami klasy trzeciej recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Na koniec zobaczyliśmy "Rzepkę" w wykonaniu uczniów drugiej klasy. Goście byli zachwyceni, o czym świadczyły głośne i długie brawa. Po części artystycznej odbył się słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.


Jastkowskie kolędowanie

Jastkowskie kolędowanie Jastkowskie kolędowanie

20 stycznia na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Płouszowicach odbyło się "Jastkowskie kolędowanie". W imprezie udział wzięli: Grupa Kolędnicza z miejscowości Moszna, Dziecięca Grupa Wolakno-instrumentalna ze SP w Ożarowie, ZPiT "Dąbrowica" wraz z Kapela Ludową oraz Orkiestra Dęta Gminy Jastków.
Wsród zaproszonych gości znaleźli się: p. Zbigniew Samoń - Wójt Gminy Jastków; Radni Gminy Jastków na czele z p. Witoldem Nakoniecznym, p. Jan Czubak - Radny Powiatu Lubelskiego; ks. proboszcz Jerzy Poręba z parafii dąbrowickiej; p. Krystyna Wawręta - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ożarowie; p. Beata Dzierżak - Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa w Płouszowicach; p. Jadwiga Mazurkiewicz - Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Cycowie; p. Mirosław Podebry - Dyrektor Oddziału Banku Spółdzielczego w Jastkowie.


Spotkanie wigilijne

Wigilia Wigilia

21 grudnia odbyło się szkolne spotkanie wigilijne. Na wstępie obejrzeliśmy Jasełka przygotowane przez młodszą grupę teatralną "Iskierki". Później starsi uczniowie zagrali na fletach kilka przygotowanych na tę okazję kolęd.

Wigilia Wigilia

Po obejrzeniu występów łamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia. Potem przyszedł czas na śpiewanie kolęd i poczęstunek przygotowany przez rodziców. Spotkanie upłynęło w ciepłej i spokojnej atmosferze. Rozstaliśmy się w świątecznych nastrojach.


"Pomóż dzieciom przetrwać zimę"

Kolejny raz uczniowie Szkoły Podstawowej w Ożarowie, dyrekcja, nauczyciele oraz pracownicy szkoły i mieszkańcy: Ługowa, Ożarowa, Czesławic aktywnie włączyli się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Pomóż dzieciom przetrwać zimę - 2012". Terenowy sztab akcji zarejestrowany pod numerem 26 mieścił się w budynku szkoły, a jego szefem, jednocześnie koordynatorem akcji była pani Henryka Kowalik-Stolarz. Głównym celem akcji jest przede wszystkim niesienie pomocy dzieciom i rodzinom wielodzietnym, dzieciom z domów dziecka i osobom będącym w trudnej sytuacji materialnej. W ramach akcji kierujemy się hasłem "Dar serca za dar serca". Nie zbieramy żadnych pieniędzy! Zbieramy jedynie dary rzeczowe w postaci odzieży, obuwia, zabawek, słodyczy, długoterminowej żywności, środków czystości i ziemiopłodów. Dorośli wolontariusze to nauczycielki Szkoły Podstawowej w Ożarowie: pani Anna Perdun, pani Edyta Paprota, pani Aneta Chabros i pani Blanka Gwiazda Alter. Wszystkie panie otrzymały specjalne identyfikatory, które uprawniały do nadzorowania zbiórki darów rzeczowych na terenie Szkoły Podstawowej w Ożarowie. Specjalne plakietki "Przyjaciel akcji" dostali uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej. Byli to przede wszystkim członkowie samorządu uczniowskiego oraz dzieci aktywnie działające na rzecz szkoły i środowiska. Ogółem w tym roku w akcji pomagało 15 dzieci. Zbiórkę darów rzeczowych rozpoczęliśmy 20 XI 2012 roku, a zakończyliśmy w dniu 12 grudnia 2012 roku. Imprezą, która towarzyszyła akcji była zorganizowana przez Samorząd Uczniowski zabawa andrzejkowa w dniu 29 listopada 2012 roku. Wszystkie dzieci jako bilet wstępu przynosiły słodycze, maskotki, odzież i żywność z długoterminową datą ważności do przechowania. Za przekazane dary rzeczowe każdy z ofiarodawców otrzymywał duże żółte "słoneczko" - logo akcji. Ogółem tym razem zebraliśmy 229 kilogramów darów rzeczowych, gdzie 134 kg stanowiły artykuły nie żywnościowe: odzież, obuwie, zabawki, środki czystości, a 95 kg stanowiły artykuły żywnościowe typu: słodycze, żywność długoterminowa oraz ziemiopłody. Zebrane dary zostały odebrane przez pracowników z Głównego Sztabu Akcji i przekazane do Głównego Magazynu w oddziale Radia Lublin S.A. Udało nam się wspólnie pomóc wielu rodzinom będącym w trudnej sytuacji materialnej. Mamy powody do zadowolenia. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za zaangażowanie i ofiarne serca wszystkich uczestników tegorocznej akcji charytatywnej. Dyrektor szkoły Krystyna Wawręta w imieniu pani Ewy Dados, głównego koordynatora i pomysłodawczyni ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Pomóż dzieciom przetrwać zimę" wręczyła okolicznościowe podziękowania akcji przekazane na ręce wolontariuszy, szefa terenowego sztabu akcji oraz całej społeczności szkolnej i nauczycieli.

Henryka Kowalik-Stolarz, szef terenowego sztabu akcji


Kiermasz świąteczny

kiermasz kiermasz

Podobnie jak w ubiegłym roku, w grudniu postanowiliśmy zorganizować kiermasz świąteczny. Zyski zasilą fundusze przeznaczone na uroczystość nadania imienia szkole. Na kiermaszu sprzedawane będą ozdoby świateczne oraz ciasta przygotowane przez rodziców.


Wyczarujmy sobie Św. Mikołaja

magiczne show magiczne show

12 grudnia wszyscy obejrzeliśmy magiczne show pt. "Wyczarujmy sobie Świętego Mikołaja". Zobaczyliśmy wiele ciekawych i śmiesznych sztuczek. W spektaklu brali udział niektórzy z nas. Przedstawienie było zabawne i wszystkim bardzo się podobało.


Konkurs Ortograficzny

Konkurs ortograficzny Konkurs ortograficzny

Gminny Konkurs Ortograficzny "Mistrz Ortografii" organizowany jest przez Szkołę Podstawową w Ożarowie od 2010 r. Głównym jego celem jest zmobilizowanie uczniów do wytężonej pracy nad rozwijaniem i doskonaleniem umiejętności ortograficznych oraz uwrażliwianie ich na piękno języka ojczystego. Konkurs ma formę zabawy. Ma on być dla uczniów zachętą do pogłębiania wiedzy z zakresu ortografii, a nie tylko czystą rywalizacją. Organizatorzy podkreślają, że nie wygrana, a dobra zabawa jest najważniejszym celem uczestnictwa. Dzięki takiej formule konkursu uczniowie chętniej przyswajają sobie nową wiedzę i utrwalają zdobyte wiadomości. Tegoroczna, trzecia już edycja konkursu odbyła się dnia 10 grudnia 2012 r. Wzięli w niej udział przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych naszej gminy: SP w Snopkowie reprezentowały Agata Łuczycka i Aleksandra Smolińska, SP w Tomaszowicach - Alicja Skałecka i Magdalena Szymańska, SP w Jastkowie - Jakub Nowak i Patryk Paszczyk, SP w Płouszowicach - Maja Dzierżak i Julia Kamińska, SP w Ożarowie - Klaudia Łuczywek i Michał Perdun. Na widowni oprócz nauczycieli - polonistów, którzy przygotowali uczestników do konkursu, zasiedli przedstawiciele władz gminy- Pan Witold Nakonieczny i Pani Mirosława Małecka. Uczestnicy mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami ortograficznymi przy rozwiązywaniu 10 zadań. Zadania były bardzo różnorodne. Polegały na uzupełnianiu luk w tekście, rozwiązywaniu krzyżówki, zagadek, testów oraz rebusów, sporządzaniu listy zakupów na podstawie obrazków, wykreślaniu z menu potraw, których nazwy zostały napisane błędnie oraz wklejaniu cząstki "nie" zaznaczając jej łączną i rozdzielną pisownię z poszczególnymi częściami mowy. Nie zabrakło zadań dla publiczności, która chętnie angażowała się w ich rozwiązywanie na tablicy interaktywnej. Rywalizacja była bardzo wyrównana, walka o pierwsze miejsce toczyła się do ostatniej konkurencji. Tytuł "Mistrza Ortografii" III Gminnego Konkursu Ortograficznego zdobyli reprezentanci SP w Tomaszowicach, którzy z rąk Pani Mirosławy Małeckiej otrzymali statuetkę, dyplom oraz nagrody książkowe, a także przyjęli oficjalne gratulacje od Pana Witolda Nakoniecznego i Pani Dyrektor SP w Ożarowie- Krystyny Wawrętej. Pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni miłymi upominkami. Po konkursie humory dopisywały wszystkim zawodnikom, co było dla organizatorów sygnałem, że idea konkursu została przez nich dobrze zrozumiana, a udział w nim dostarczył uczniom wiele radości.

Edyta Szczerbicka


Wystawa o J. I. Kraszewskim

wystawa o Kraszewskim wystawa o Kraszewskim

7 grudnia uczniowie starszych klas odbyli wycieczkę do Bibliteki Publicznej w celu obejrzenia prezentowanej tam aktualnie wystawy o życiu i twórczości Józefa Ignacego Kraszewskiego. Dostarczyła nam ona wielu nieznanych dotąd informacji o tym wielkim pisarzu.


Mikołajki

Mikołajki Mikołajki

6 grudnia, jak co roku odwiedził nas Św. Mikołaj. Przybył z workami pełnymi prezentów, które pomagały mu nieść i rozdawać zaprzyjaźnione z nami elfy. Dzieci młodsze spotkanie z Mikołajem rozpoczęły przygotowanym na tę okazję występem. Potem z radością przyjmowały upragnione upominki. Mikołaj odwiedził również starszych uczniów naszej szkoły. Po spotkaniu z "maluchami" rozniósł także im prezenty do klas. W ożarowskiej szkole wszyscy byli w czasie ubiegłego roku bardzo grzeczni, dlatego obdarowani zostali też nauczyciele i inni pracownicy szkoły. Już dziś serdecznie zapraszamy Mikołaja do nas za rok!


Konkurs "Jastków - moja gmina"

Konkurs Jastków - moja gmina Konkurs Jastków - moja gmina

30 listopada 2012r. odbył się po raz szósty konkurs dla uczniów klas V szkół podstawowych pt.: "Jastków - moja gmina". W konkursie, któremu patronował Zbigniew Samoń - wójt naszej gminy, wzięły udział reprezentacje z czterech szkół podstawowych: z Jastkowa, Ożarowa, Snopkowa i Płouszowic. Naszą szkołę reprezentowali:Klaudia Łuczywek, Michał Perdun i Kamil Pietrak. Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod opieką Pani Barbary Czubak.
Drużyny odpowiadały na pytania z ogólnej wiedzy o gminie Jastków a także miały za zadanie opracować i zaprezentować:
1. prezentację multimedialną dotyczącej znanej osoby związanej z miejscowością, w której znajduje się szkoła;
2.drzewo genealogiczne rodziny mieszkającej od kilku pokoleń na terenie mojej miejscowości lub w okolicy (mile widziane zdjęcia);
3.piosenkę zachęcającej do odwiedzin gminy Jastków.
Nasi uczniowie zdobyli I miejsce ex aequo ze SP z Jastkowa. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Naszym reprezentantom serdecznie gratulujemy.


Ślubowanie klasy I

Ślubowanie kl. I Ślubowanie kl. I

Ślubowanie i pasowanie na ucznia to wyjątkowa uroczystość dla wszystkich pierwszaków. Jest to także wielka impreza dla całej szkolnej społeczności i lokalnego środowiska. Właśnie tym roku w dniu 29 listopada 2012 r. zgodnie z obyczajem, w obecności dyrekcji szkoły pani Krystyny Wawrętej, nauczycieli, starszych i młodszych kolegów, pracowników szkoły oraz rodziców, dwanaścioro pierwszoklasistów złożyło ślubowanie i zostało uroczyście przyjętych do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Ożarowie. Wszystkim pierwszakom dodawały powagi wspaniałe birety na głowach w kolorze granatowym z dołączonym białym pomponikiem. Do galowych koszul chłopców i bluzek dziewczynek były przypięte barwne znaczki z napisem: Pasowanie na ucznia. Dzieci po wielokrotnych próbach pod kierunkiem swojej wychowawczyni pani Henryki Kowalik-Stolarz mogły nareszcie zaprezentować swoje umiejętności na forum szkoły w obecności zaproszonych gości. Najpierw dzieci zostały zaproszone do wykonania kilku zadań przygotowanych przez Samorząd Uczniowski. Dzieci potwierdziły znajomość zasad przechodzenia przez jezdnię, poprawnego rozpoznawania liter, czytania i układania prostych wyrazów, także liczenia w zakresie pięciu. Pokazały, że wspaniale opanowały nazwy kolorów w języku angielskim, proste zabawy ruchowe oraz rozpoznawanie dźwięków niektórych instrumentów. W nagrodę za swój pierwszy ważny występ na forum szkoły, gdzie głośno i wyraźnie recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki, dzieci otrzymały ogromne brawa. Należy też przyznać, że mimo ogromnej tremy wszyscy pierwszoklasiści świetnie poradzili sobie i zaprezentowali swoje artystyczne umiejętności na szóstkę. Wypowiedzieli też ważne słowa ślubowania. Każdy nowo pasowany pierwszoklasista otrzymał upominki ufundowane przez rodziców i wychowawczynię klasy: pamiątkowy dyplom, rożek wypełniony słodkościami oraz kolorowe książeczki z naklejkami i albumy na motywacyjne naklejki.

Ślubowanie kl. I Ślubowanie kl. I

Starsza grupa teatralna Iskierki z naszej szkoły prowadzona pod kierunkiem pani Edyty Szczerbickiej na tę szczególną uroczystość przygotowała przedstawienie pod tytułem „Księżniczka na ziarnku grochu”. Niezwykła niespodzianka sprawiła wiele radości wszystkim uczestnikom szkolnej uroczystości. Pierwszoklasiści długo bili brawa dziękując jednocześnie za wspaniały występ starszych kolegów i koleżanek. Podczas uroczystości dzieci młodsze zatańczyły kilka regionalnych tańców specjalnie przygotowanych na tę okazję pod kierunkiem pani Lidii Zamojskiej. Starsi koledzy, koleżanki z klasy drugiej wierszem i piosenką zaprosili pierwszoklasistów do braci uczniowskiej. Wszyscy życzyli im sukcesów w nauce, wesołych przygód w szkole i dobrych przyjaźni ofiarowując skromny prezent na potrzeby klasy. Także rodzice w dowód wdzięczności przekazali na ręce pani dyrektor cenny prezent: kwiaty, toner do drukarki i papier xero. Po skończonej uroczystości wszyscy pierwszoklasiści, drugoklasiści i goście udali się na słodki poczęstunek do sali nr 10 przygotowany przez rodziców. Dzieci wraz z Panią Dyrektor i rodzicami ustawiły się do pamiątkowego zdjęcia. Wszyscy zapewne na długo zapamiętają ten wyjątkowy dzień dzięki niezwykłym emocjom towarzyszącym uroczystości ślubowania i pasowania na ucznia szkoły podstawowej w Ożarowie.

Henryka Kowalik-Stolarz, wych. kl I


Święto Niepodległości

Święto Niepodległości Święto Niepodległości

9 listopada odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Klasa szósta, pod opieką wychowawcy, przygotowała na tę okazję montaż słowno-muzyczny. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali patriotyczne piosenki. Na koniec odśpiewaliśmy nasz hymn państwowy. W obchody święta włączył się również Samorząd Szkolny. Wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły otrzymali od przedstawicieli samorządu białe lub czerwone serduszka. Na nich należało napisać, za co kochamy Polskę, a następnie przypiąć je na tablicy. W ten sposób serduszka utworzyły wielką biało-czerwoną flagę. Patrząc na nią zdajemy sobie sprawę, że jest tak wiele rzeczy, za które kochamy naszą ojczyznę.


Wycieczka do Teatru Andersena

Wycieczka do teatru muzycznego Wycieczka do teatru muzycznego

W dniu 8 listopada 2012 roku uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej i oddziału przedszkolnego uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Teatru Andersena w Lublinie. Organizatorem wyjazdu była pani Anna Perdun. Wszystkie dzieci pod opieką swoich wychowawców wczesnym przedpołudniem wyruszyły autokarem do Lublina. Na miejscu dzieci zobaczyły niektóre zabytki miasta: Zamek Lubelski, Rynek Starego Miasta, kolorowe kamieniczki, Plac po Farze, Teatr Stary oraz panoramę Lublina. W Teatrze im. Andersena obejrzały spektakl pt. "Śpiąca królewna". Znaną wszystkim bajkę na scenie teatralnej zaprezentowali aktorzy wykorzystując barwne kukiełki. Było wiele efektów specjalnych, znakomita scenografia i gra aktorów. Z uwagą dzieci oglądały kukiełkowe przedstawienie. Podczas przerw podziwiały kulisy teatru, jego magiczny klimat, kostiumy aktorów oraz wystawę prac plastycznych. W drodze powrotnej wszystkie dzieci dzieliły się wrażeniami z obejrzanego spektaklu. Uśmiechnięte i zadowolone wróciły do domu. Był to szczególny dzień dla wielu maluchów, gdyż niektórzy z nich po raz pierwszy zobaczyli spektakl w teatrze.

Henryka Kowalik-Stolarz


Pamiętamy o tych, którzy odeszli!

Pamiętamy o zmarłych Pamiętamy o zmarłych

Uczniowie klasy pierwszej w przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym wraz z wychowawczynią Henryką Kowalik-Stolarz uczestniczyli w wycieczce do miejsca pamięci narodowej w swojej okolicy.
W klasie dzieci samodzielnie wykonały z bibuły kolorowe kwiaty i ozdobiły nimi gałązki świerkowe. Piękne wieńce pierwszoklasiści złożyli przed tablicą wmurowaną na budynku naszej szkoły oraz przed tablicą upamiętniającą ofiary drugiej wojny światowej w Ługowie. Oddały hołd bohaterom walczącym za wolność Ojczyzny. Na miejscu zapaliły przyniesione znicze i złożyły wieńce. Była to wyjątkowa lekcja patriotyzmu dla wszystkich uczniów.

Henryka Kowalik-Stolarz


Akcja "Korek" w Ożarowie

Szkoła Podstawowa w Ożarowie od lat uczestniczy w różnorodnych akcjach charytatywnych. Również kolejny już rok bierze udział w akcji zbierania plastikowych nakrętek. W ubiegłym roku szkolnym patronat nad tą akcją objął Samorząd Uczniowski, który aby zmobilizować uczniowską brać, ogłosił międzyklasowy konkurs. Przed zakończeniem roku szkolnego nastąpiło jego rozstrzygnięcie, zaś zwycięska klasa została nagrodzona ciekawymi gadżetami. Tym razem zgromadzone nakrętki zostały przekazane na rzecz małego Mikołajka Janeczko z Dęblina, chłopca, który urodził się bez nóżek i rączek. Chłopiec wymaga ciągłej rehabilitacji i niestety bardzo kosztownych protez. Dzięki pomocy ludzi dobrej woli za zebrane w ubiegłym roku nakrętki udało się zakupić dla Mikołajka protezy kosmetyczne rączek i mechaniczne nóżek. Niemniej jednak akcja "Korek" trwa nadal i ma na celu sfinansowanie rehabilitacji oraz zakupu mechanicznych protez rączek. Dla wielu z nas korek to nic nie znaczący śmieć, a dla Mikołajka, to szansa na normalne życie. Wszystkim włączającym się do naszej akcji jesteśmy niezmiernie wdzięczni i serdecznie dziękujemy.

Edyta Paprota


Wszystkich Świętych

Grób Anrzeja i Heleny Nowaków Grób Anrzeja i Heleny Nowaków

Z okazji zbliżającego się święta zmarłych uczciliśmy miejsca pamięci narodowej. Zapaliliśmy znicze i złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem ofiar II wojny światowej w Ługowie oraz pod tablicą pamiątkową przy szkole. Oddaliśmy także hołd naszym przyszłym patronom. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, pod opieką opiekunów, złożyli kwiaty oraz zapalili symboliczny znicz na grobie Andrzeja i Heleny Nowaków, znajdującym się na cmentarzu w Garbowie. Kwiaty zostały również złożone na grobie Anny Nowak, której ciało spoczywa w mogile zbiorowej na cmentarzu przy ulicy Unickiej w Lublinie.


Wycieczka do Lublina

wybory

22 października uczniowie klas 4-6 pojechali na wycieczkę do Lublina. Jej głównym celem było obejrzenie spektaklu "Ania z Zielonego Wzgórza" w Teatrze Kameralnym. Po przedstawieniu zaplanowany był spacer po lubelskiej Starówce. Przygody i perypetie Ani śledziliśmy od momentu jej przybycia na Zielone Wzgórze, aż do decyzji o pozostaniu w Avonlea. Spektakl został wyreżyserowany przez pana Jana Wojciecha Krzyszczaka. Pani Krystyna Górska, która zagrała główną rolę, była na scenie niezwykle przekonująca. Jej kreacja postaci Ani zasługuje na słowa najwyższej pochwały. Pozostali aktorzy również świetnie wcielili się w grane przez siebie postacie. Spektakl bardzo podobał się publiczności, która nie szczędziła oklasków jego twórcom, a odtwórczyni roli Ani, w uznaniu za znakomitą grę aktorską, została obdarowana bukietem pięknych czerwonych róż. Po przedstawieniu udaliśmy się na Stare Miasto. Pierwszym punktem naszej wycieczki był zamek lubelski. Następnie udaliśmy się na Plac po Farze, na którym podziwialiśmy fundamenty wznoszącego się niegdyś w tym miejscu kościoła, jednego z najstarszych w mieści. Kolejnym celem naszego spaceru był kościół Dominikanów. Czas przeznaczony na wycieczkę minął bardzo szybko. Zanim się obejrzeliśmy trzeba było wracać do autobusu. W drodze powrotnej wszyscy wymienialiśmy się spostrzeżeniami, wrażeniami z tej wycieczki.

Edyta Szczerbicka


Dzień Papieski

Dzień Papieski Dzień PApieski

17 października obchodziliśmy uroczyście Dzień Papieski. W czasie akademii wspominaliśmy wielkiego człowieka, wielkiego Polaka - Jana Pawła II. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy piątej oraz klas młodszych pod opieką Pani Elizy Komsty. Zobaczyliśmy piękną prezentację, która po raz kolejny przypomniała nam ciekawe wydarzenia z życia papieża, słuchaliśmy piosenek w wykonaniu naszych najmłodszych kolegów. Było to dla nas bardzo wzruszające wydarzenie.


Dzień Nauczyciela

Dzień Nauczyciela Dzień Nauczyciela

12 października odbył się w naszej szkole apel z okazji Święta Edukacji Narodowej. Grono pedagogiczne, społeczność uczniowska oraz pozostali pracownicy obejrzeli przedstawienia przygotowane przez uczniów klasy V pod opieką Pani Blanki Gwiazdy-Alter, Pani Lidii Zamojskiej oraz Pana Grzegorza Kowalczyka. Uczniowie wykazali się wielką pomysłowością i poczuciem humoru. Recytowali wiersze, spiewali piosenki oraz zaprezentowali zabawną scenkę ze szkolnego życia. Potem przedstawiciele Samorządu Szkolnego wręczyli wszystkim pracownikom szkoły drobne upominki.
Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie przez Panią Dyrektor nagród nauczycielom. W tym roku nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymały: Pani Aneta Chabros, Pani Barbara Czubak, Pani Edyta Paprota oraz Pani Liliana Dutkiewicz. Serdecznie gratulujemy.


Zespół ludowy "Dąbrowica"

występy zespołu Dąbrowica występy zespołu Dąbrowica

9 października gościliśmy w naszej szkole zespół pieśni i tańca "Dąbrowica" działający przy Domu Kultury w Dąbrowicy. Mieliśmy okazję obejrzeć tańce regionalne w wykonaniu tej grupy tanecznej. Członkowie zespołu zachęcali dzieci do udziału w zajęciach grupy tanecznej lub wokalnej, które odbywają się w domu kultury. Występy były naprawdę bardzo ładne i wszystkim się podobały.


"Poskromienie nieznośnego Smoka"

Poskromienie nieznośnego Smoka Poskromienie nieznośnego Smoka

4 października odwiedziła nas grupa teatralna "Inspiracja". Obejrzeliśmy w jej wykonaniu przedstawienie pt. "Poskromienie nieznośnego Smoka". Jest to dynamiczne widowisko, którego atutem są atrakcyjne kostiumy oraz wesołe i skoczne piosenki. Wykorzystując bajkową konwencję, porusza treści ważne dla dzieci. Uczula na zjawisko agresji i przemocy, problemtykę przestrzegania norm i reguł, współistnienia w społeczności. Uczy kontrolowania emocji i stosowania w praktyce form grzecznościowych. Przedstawiwniw bardzo się wszystkim podobało.


Wybory do Samorządu Szkolnego

We wrześniu każdego roku odbywają się u nas wybory do samorządu szkolnego. W dniach poprzedzających ten dzień trwa kampania wyborcza, podczas której uczniowie prezentują swoje programy. Sztaby wyborcze przygotowują plakaty i ulotki zachęcające uczniów do glosowania na poszczególnych kandydatów. W wyniku tegorocznych wyborów przewodniczącym Samorządu Szkolnego naszej szkoły został Mateusz Woliński z klasy VI. Serdecznie gratulujemy oraz życzymy zapału i wytrwałości w pracy na rzecz szkoły.


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

rozpoczęcie rokurozpoczęcie roku

3 września o godzinie 9:00 mszą świętą w Garbowie rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2012/2013. Uroczystość w szkole odbyła się o godzinie 10:30. Pani dyrektor Krystyna Wawręta serdecznie powitała uczniów, w szczególności tych najmłodszych, ich rodziców oraz nauczycieli. Następnie zapoznała wszystkich z kalendarzem nadchodzącego roku szkolnego i przedstawiła ofertę zajęć dodatkowych, które będą odbywać się w naszej szkole. Po oficjalnym rozpoczęciu nastąpiły powakacyjne spotkania z wychowawcami w klasach.


Powrót